Криптовалюти

Жителі Європи виступають проти загального регулювання криптовалют

Опитування, проведене EuroNews, показав, що 51% жителів Греції підтримують ініціативу уряду з регулювання криптовалют. Показники інших країн такі: Італія – ​​47%, Естонія – 46%, Нідерланди – 41%, Німеччина – 40%, Латвія – 39% і Франція – 37%.

Цікаво, що опитування дозволило з’ясувати, що більшість жителів недостатньо обізнані про криптовалюти. Саме брак знань викликає скептицизм стосовно інвестицій в криптовалюти.

Однак ті, хто інвестував в криптовалюти, були мотивовані можливістю отримання високих доходів в майбутньому.

Опитування проводиться на тлі тривалого обговорення Європейською комісією стратегії цифрового фінансування. В рамках цієї стратегії ЄС у вересні 2020 року запропонувала певні правила «Ринку криптоактивів».

В цей час нормативний проєкт проходить перше читання в Раді Європейського Союзу. Його мета – створити повністю гармонізований європейський ринок криптоактивів.

Як і інші юрисдикції в усьому світі, ЄС стикається з дилемою в регулюванні криптовалют, розглядаючи можливість створення цифрової валюти центрального банку (CBDC).

Цікаво, що в середньому 23% респондентів підтримали ідею створення урядом національної криптовалюти для затвердження фінансової незалежності від ЄС.

При цьому значна кількість респондентів підтримали прийняття місцевих правил, а не загальних для ЄС. Найбільше число респондентів на користь цього підходу відзначено в Нідерландах – 76%.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.