Цифрова гривня

Зеленський підписав закон, що дозволяє випуск цифрової гривні

Президент України підписав закон, що дозволяє місцевим ЦБ випуск цифрової версії гривні, а також створення регуляторної пісочниці.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про платіжні послуги». Про це повідомляється на офіційному сайті президента. Відповідно до пресрелізу, закон модернізує розвиток місцевого ринку платіжних послуг.

Також документ підлаштовує місцеве законодавство під правове поле Європейського Союзу, що надалі дозволить інтегрувати платіжну систему України в загальноєвропейську.

«Новий закон базується на сучасних вимогах і враховує норми європейських регуляторних актів», – повідомляється в пресрелізі.

Відповідно до закону, Національний банк України (НБУ) також отримає право випускати свою власну цифрову валюту. Більш того, регулятор також зможе розгорнути «регулятивну пісочницю». З її допомогою НБУ буде тестувати послуги, технології та інструменти на платіжному ринку.

Крім цифрової валюти та «пісочниці», закон також створює умови для появи в Україні «концепції відкритого банкінгу». Очікується, що вона об’єднає різних постачальників платіжних послуг і Фінтех сервіси в єдину платіжну екосистему. Сама концепція відкритого банкінгу, імовірно, запрацює в Україні вже у 2023 році.

Відзначимо, що в Росії Центральний банк теж створив власну регулятивну пісочницю. Більш того, в рамках проєкту вже були протестовані кілька сервісів. Втім, з усіх проєктів, орієнтованих на криптовалюти, схвалення регулятора отримав тільки “Норнікель”.

Нагадаємо, двом з трьох проєктів регулятор дав відмову, пославшись на високі ризики відмивання грошей і фінансування тероризму. Втім, в чому саме полягають ризики, досі залишається невідомо.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.