DeFi

Засновники DeFi-проєкту заплатять більше $ 12 млн за врегулювання конфлікту з SEC

Засновники проєкту DeFi Money Market врегулювали конфлікт з Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC). Грегорі Кіф і Дерек Акрі погодилися виплатити інвесторам більш $ 12 млн і заплатити штрафи в розмірі $ 125 000 кожен.

Відповідно до пресрелізу, в період з лютого 2020 по лютий 2021 року Кіф і Акрі пропонували користувачам Money Market незареєстровані цінні папери під виглядом токенів mTokens і DMG. За версією регулятора, таким чином вони реалізували активи вартістю понад $ 31 млн.

Власникам mTokens обіцяли окупність інвестицій до 6,25%. DMG позиціонувалися як токени управління DeFi-протоколом.

Оператори проєкту гарантували процентний прибуток шляхом реінвестування клієнтських коштів в «активи реального світу». Згодом для погашення mTokens використовувалися резерви компанії Blockchain Credit Partners, яка також належить відповідачам.

У лютому 2021 року DeFi Money Market оголосив про закриття «через проблеми з регуляторами». Представники проєкту відзначили, що емісія mToken припинена, однак погашення токенів є в будь-який час.

В SEC заявили, що справа DeFi Money Market стало першим прецедентом, коли регулятор залучив до відповідальності проєкт зі сфери децентралізованих фінансів. Комісар відомства Хестер Пірс підкреслила, що він був «децентралізованим тільки на словах».

Раніше Пірс заявила, що повна децентралізація з моменту запуску – єдина надія для DeFi-проєктів уникнути фінансового регулювання.

Нагадаємо, голова SEC Гері Генслер попередив про посилення нагляду в секторі децентралізованих фінансів і стейблкоінів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *