20 Квітня 2023 в 06:56
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Законодавці ЄС скептично ставляться до планів запуску цифрового євро

ЄС
Share this page to Telegram

Частина законодавців Європейського Союзу, зважаючи на все, зі скепсисом ставляться до потенційного випуску цифрової валюти Центрального банку. У ході дебатів у середу 18 квітня члени Європарламенту висловили стурбованість щодо конфіденційності, державного контролю та ролі приватних організацій у розвитку концепції CBDC. Деякі чиновники зовсім не бачать сенсу в подальшому розвитку даного проєкту.

Економічний представник правоцентристської партії Маркус Фербер заявив: «А що я можу зробити із цифровим євро? Зараз залишається одне центральне питання, на яке немає відповіді: у чому додана вартість CBDC?». Зважаючи на все, цю думку поділяють і деякі члени лівоцентристської групи соціалістів і демократів.

Варто згадати, що Європейський центральний банк має ухвалити офіційне рішення про запуск цифрового євро до кінця поточного року. Але представники відомства прагнуть отримати схвалення законодавців на прийняття будь-яких правових норм, які будуть потрібні для супроводу CBDC.

Представник Єврокомісії Мейрід МакГіннес підкреслила: «Якщо ми не запропонуємо свою концепцію, то ризикуємо, що приватні стейблкоїни чи CBDC закордонних банків заповнять прогалину на ринку. Це, у свою чергу, вдарить по технологічному суверенітету та стабільності європейського регіону».

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар