7 Березня 2023 в 08:17
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Юристи Alameda подали до суду на Grayscale з вимогою розпочати погашення паїв

Grayscale
Share this page to Telegram

Пов’язана з FTX торгова компанія сподівається змусити фірму із групи Баррі Сілберта знизити комісії та почати погашення паїв.

Компанія Alameda Research, пов’язана зі збанкрутілою криптобіржею FTX, подала судовий позов до КК Grayscale Investments, звинувативши ту у стягненні «надмірно високих комісійних» та «неправомірному перешкоджанні погашенню» паїв, повідомляє Bloomberg.

Grayscale Investments — це компанія, що управляє цифровими активами, яка дозволяє інвесторам у США купувати різні інвестиційні продукти в криптовалюті в регульованому середовищі через інструменти традиційного ринку. Вона належить до групи компаній Digital Currency Group (DCG) під керуванням Баррі Сілберта. DCG, як і Сілберт, також вказані у позові Alameda відповідачами.

Grayscale запустила у 2013 році Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) – фонд, схожий на ETF, оскільки забезпечується біткоїном і відповідає його ціні. До трасту мають доступ лише акредитовані інвестори, оскільки він не зареєстрований у Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) як фонд. У червні 2022 року SEC відхилила прохання Grayscale перетворити GBTC на біржовий фонд (ETF), пославшись на побоювання з приводу відсутності нагляду за криптовалютами. Після цієї відмови Grayscale подала до суду на агентство, справу ще не завершено.

За словами СЕО FTX Джона Рея III, компанії з групи FTX, що банкрутують, продовжуватимуть використовувати всі можливі інструменти для того, щоб забезпечити максимальне повернення коштів клієнтам і кредиторам криптобіржі. Мета позову — розкрити вартість, яка, на думку юристів Alameda, нині «пригнічується самодіяльністю Grayscale та неправомірною забороною на погашення паїв».

«Цей позов випливає зі зухвалого зловживання відповідачами своїм контролем над майже $19 млрд у цифрових активах з метою збагачення шляхом пайовиків трастів», — йдеться у судових документах.

GBTC стягує комісію у розмірі 2% на рік, тоді як її середній розмір для всіх ETF США, за даними Bloomberg, становить 0,54%. Крім того, Grayscale заявила, що відповідно до чинних правил зворотний викуп паїв не дозволено.

Alameda заявила, що станом на 3 березня вона володіла паями біткоїн та Ethereum-трастів Grayscale на суму $290 млн. У позові йдеться, що ці дані можуть бути неповними. Частки Alameda становили понад 3% і 2% відповідно від загальної кількості акцій в обігу на кінець 2022 року. У документі стверджується, що вартість сукупного пакета акцій може зрости до $540 млн, якщо Grayscale знизить комісію і дозволить погашення паїв.

На початку грудня минулого року Grayscale зіткнулася із судовим позовом з боку хедж-фонду Fir Tree. У цьому позові стверджувалося, що близько 850 тис. роздрібних інвесторів постраждали від недружніх дій акціонерів Grayscale. Fir Tree, під управлінням якого знаходиться $3 млрд, має намір також змусити Grayscale знизити комісії та розпочати погашення паїв.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар