Tether

Tether став причиною зустрічі американських регуляторів за участю міністра фінансів

Tether і Diem (раніше Libra) були основною темою зібрання за закритими дверима американських регуляторів на тему фінансових ризиків стейблкоінів, пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Президентська робоча група з фінансових ринків, очолювана міністром фінансів Джанет Еллен, висловила особливу стурбованість з приводу заяв Tether про те, що компанія тримає істотні обсяги комерційних паперів, тобто боргових інструментів, що випускаються для задоволення короткострокових потреб у фінансуванні. Учасники групи порівняли ситуацію з нерегульованим взаємним фондом грошового ринку, схильним до хаотичного виходу інвесторів.

Регулятори також звернули увагу на Diem у зв’язку з потенціалом масового поширення анонсованого Facebook інструменту. Еллен закликала відомства «діяти швидко», щоб забезпечити застосування належних правил до стейблкоінів. Стейблкоіни завоювали популярність завдяки захищеності від волатильності, властивої іншим цифровим активам, проте регулятори вважають, що вони стали занадто масштабними й часто використовуються в протиправних цілях.

Чинний контролер грошового обігу Майкл Сюй повідомив, що влада вивчає структуру активів Tether, щоб упевнитися в здатності компанії виконувати свої зобов’язання щодо забезпечення всіх, хто знаходиться в обігу токенів. Він також заявив, що стейблкоіни багато в чому схожі на грошові фонди, які опинилися в центрі уваги регуляторів після масового виходу інвесторів з них в березні 2020 року.

Представники Facebook і Diem ситуацію не прокоментували. У Tether заявили, що не тільки слідують новими правилами, але і допомагають визначати їх. Станом на кінець березня комерційні папери становили майже половину $ 60-мільярдного забезпечення USDT, згідно з власною презентацією компанії. Це робить позицію Tether сьомою найбільшої на ринку комерційних паперів, проте учасники Волл-стріт кажуть, що нічого не знають про діяльність компанії в цій області.

Раніше схожі побоювання позначив голова ФРС Джером Пауелл:

«Стейблкоіни являють собою вид економічної діяльності. Вони схожі з банківськими депозитами та взаємними фондами, тому і регулюватися повинні відповідно ».

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *