11 Липня 2021 в 17:33
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Псевдостворювач Bitcoin Йорг Молта був заарештований

Bitcoin
Share this page to Telegram

Черговий самозванець, який назвався винахідником Bitcoin Сатоши Накамото, був заарештований німецькою поліцією. Підприємець Йорг Молта стверджував, що є розробником флагманського цифрового активу, приписав до своїх заслуг ще і підставу «Школи Сатоши». Однак баварські служителі закону оперативно розставили все по своїх місцях.

Молт був затриманий поліцією в аеропорту Франкфурта всього за кілька хвилин до того, як повинен був сісти в літак, щоб втекти до Південної Америки. Згідно із заявою, фейковий Сатоши обвів навколо пальця 50 осіб, і обманом отримав 1,8 мільйона євро (2,14 мільйона доларів) за допомогою свого проєкту «Bitcoin Pension». Після затримання у квартирі Молта в місті Карлсруе був проведений обшук, де і були знайдені необхідні докази його незаконної діяльності. Варто відзначити, поліція зайнялася і подільником Молта, 54-річною жінкою.

Діяльність Йорга Молта й організація проєкту «Bitcoin Pension»

Шахрайський проєкт «Bitcoin Pension» розповідав своїм жертвам план, в якому необхідно використовувати 60% всіх інвестицій для купівлі обладнання для майнінгу Bitcoin і отримувати стабільний прибуток за допомогою підприємства, розташованого у Швеції. Решта 40% коштів передбачалося зберігати на безпечному рахунку. Якщо ж щось піде не так, Молта стверджував, що гроші можуть бути зняті з рахунку в будь-який момент. Для залучення користувачів він користувався своїм статусом DJ, і величезною кількістю підписників в соціальних мережах.

Скам-проєкт «Bitcoin Pension» закрився у 2020 році після того, як багато членів спільноти почали припускати й висловлювати свої побоювання, що це все лише шахрайство. Правоохоронні органи Баварії також встановили, що Молта ніколи не мав планів щодо інвестування отриманих від користувачів засобів в обладнання для майнінгу Bitcoin. Також, в ході розслідування, було знайдено відео за участю колишньої дружини Молта. З відеоролика відомо, що на момент публікації білої книги Bitcoin, самопроголошений Сатоши Накамото Йорг Молта навіть не мав власного комп’ютера.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар