Bitcoin

Псевдостворювач Bitcoin Йорг Молта був заарештований

Черговий самозванець, який назвався винахідником Bitcoin Сатоши Накамото, був заарештований німецькою поліцією. Підприємець Йорг Молта стверджував, що є розробником флагманського цифрового активу, приписав до своїх заслуг ще і підставу «Школи Сатоши». Однак баварські служителі закону оперативно розставили все по своїх місцях.

Молт був затриманий поліцією в аеропорту Франкфурта всього за кілька хвилин до того, як повинен був сісти в літак, щоб втекти до Південної Америки. Згідно із заявою, фейковий Сатоши обвів навколо пальця 50 осіб, і обманом отримав 1,8 мільйона євро (2,14 мільйона доларів) за допомогою свого проєкту «Bitcoin Pension». Після затримання у квартирі Молта в місті Карлсруе був проведений обшук, де і були знайдені необхідні докази його незаконної діяльності. Варто відзначити, поліція зайнялася і подільником Молта, 54-річною жінкою.

Діяльність Йорга Молта й організація проєкту «Bitcoin Pension»

Шахрайський проєкт «Bitcoin Pension» розповідав своїм жертвам план, в якому необхідно використовувати 60% всіх інвестицій для купівлі обладнання для майнінгу Bitcoin і отримувати стабільний прибуток за допомогою підприємства, розташованого у Швеції. Решта 40% коштів передбачалося зберігати на безпечному рахунку. Якщо ж щось піде не так, Молта стверджував, що гроші можуть бути зняті з рахунку в будь-який момент. Для залучення користувачів він користувався своїм статусом DJ, і величезною кількістю підписників в соціальних мережах.

Скам-проєкт «Bitcoin Pension» закрився у 2020 році після того, як багато членів спільноти почали припускати й висловлювати свої побоювання, що це все лише шахрайство. Правоохоронні органи Баварії також встановили, що Молта ніколи не мав планів щодо інвестування отриманих від користувачів засобів в обладнання для майнінгу Bitcoin. Також, в ході розслідування, було знайдено відео за участю колишньої дружини Молта. З відеоролика відомо, що на момент публікації білої книги Bitcoin, самопроголошений Сатоши Накамото Йорг Молта навіть не мав власного комп’ютера.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *