криптовалюти

Президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив війну криптовалюті

Під час зустрічі 18 вересня зі студентами з 81 провінції, яка пройшла в місті Мерсін, президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина знаходиться в стані війни з криптовалютами.

Як відомо, в середині квітня центральний банк Туреччини ввів заборону на платежі в криптовалюті, відповідно, місцевим компаніям заборонено проводити транзакції в нових активах.

Невизначеність в регулюванні, надзвичайно висока волатильність і злочинність були названі основними причинами цього рішення.

Ці висловлювання Ердогана наступили після створення центральним банком на початку вересня цього року нової платформи для дослідження і тестування цифрової версії турецької ліри.

На першому етапі проєкт буде проходити закрите тестування, щоб визначити життєздатність проєкту в цілому. Результати пілотного етапу будуть оголошені в наступному році.

Вивчення CBDC було включено в річну президентську програму Ердогана ще у 2019 році.

Туреччина, економіка якої страждає від неконтрольованої інфляції та знецінення валюти, незмінно входить до числа провідних країн по впровадженню криптовалют.

В кінці березня пошукові запити Google за словом «біткоін» злетіли більш ніж на 500% після того, як вартість ліри впала на цілих 17% протягом одного дня, коли Ердоган звільнив главу центрального банку.

З огляду на те, що децентралізовані криптовалюти поза досяжністю Ердогана і кого-небудь ще, президент планує відмовити турків від вкладання коштів в криптоактив.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *