18 Грудня 2022 в 10:10
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Обсяг стейблкоїнів щомісяця скорочується на $6 млрд.

Волатильність криптовалют
Share this page to Telegram

Починаючи з квітня 2022 року, криптовалютний ринок терпить щомісячний відтік коштів зі стейблкоїнів, з’ясували аналітики.

Криптовалютна зима змушує інвесторів витрачати свої резерви у стейблкоїні. Такого висновку дійшли аналітики Glassnode, вивчивши дані блокчейну.

Запаси стейблкоїнів порідшали

Згідно з опублікованими графіками, починаючи з квітня 2022 року зі стейблкоїнів щомісяця вибігало по $6 млрд. При цьому ще наприкінці березня 2022 року обсяг капіталу в стейблкоїнах активно зростав і досяг вершини на рівні $161,5 млрд. Винятком став період із серпня по вересень. Тоді «розвантаження» стейблкоїнів майже припинилося.

стейблкоїн

На тлі «криптовалютної зими» відбулися й помітні зрушення у домінуванні пропозиції стейблкоїнів, зазначають аналітики. Наприклад, ринкова капіталізація стейблкоїну binance USD (BUSD) з початку року зросла з $14 млрд до $23 млрд у листопаді, проте на початку грудня впала за пару днів до $18 млрд на тлі побоювань навколо криптобіржі Binance.

Найбільший за ринковою капіталізацією стейблкоін tether (USDT) зберігає частку від 45% до 50%. Домінування стейблкоїну зберігається навіть попри те, що з травня загалом погашено $18,4 млрд, зазначають у Glassnode. У червні 2022 року ринкова частка стейблкоїну USD coin (USDC) досягла 38%, але з того часу показник обвалився до 31,3%.

Перспективний, але обмежений

На початку грудня редакція з’ясувала, що лише дві криптобіржі Bybit та Gate.io погодилися зберігати частину своїх резервів у стейблкоїні BUSD. Згідно з підрахунками Gate.io є найбільшим власником BUSD після Binance. На торговий майданчик припадає ~$18,6 млн у BUSD. Другим власником BUSD виявилася біржа Bybit, яка зберігає трохи більше ніж $7,2 млн у BUSD. На саму Binance припадає $19,2 млрд у BUSD.

З інших криптовалютних майданчиків, які надають послуги на міжнародному рівні, схоже, ніхто не погодився зберігати резерви у стейблкоїні BUSD. Як з’ясували експерти майданчика Into The Block, близько 94% усіх BUSD контролюються лише чотирма адресами.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар