Криптосфера

Мінфін США назвав пріоритетною розробку керівництва по оподаткуванню криптовалют

Міністерство фінансів США підтвердило наміри опублікувати інструкцію з оподаткування криптовалют. Відповідний параграф міститься в розділі «Податкове адміністрування» плану пріоритетних для відомства напрямків роботи у 2021-2022 роках.

«Правила, що стосуються надання інформації про віртуальну валюту відповідно до розділу 6045», – йдеться в документі.

План на 2020 рік містив аналогічну фразу. Розділ 6045 податкового кодексу США стосується звітності брокерів. Раз на рік традиційні біржі зобов’язані відправляти клієнтам і в Податкову службу заповнені форми 1099, які містять інформацію про торгової активності. На криптовалютні платформи ці правила зараз не поширюються.

Раніше про плани Мінфіну США прояснити вимоги до податкової звітності криптовалютних компаній повідомив Bloomberg, проте офіційного підтвердження цієї інформації не було. Керівництво Казначейства покликане заспокоїти учасників індустрії, які стурбовані прийдешніми змінами законодавства.

Двопартійний законопроєкт, спрямований на оновлення інфраструктури Сполучених Штатів, містить нові вимоги до звітності учасників індустрії цифрових активів. Він також розширює визначення «брокер» в податковому кодексі США.

Вимоги законопроєкту в такому вигляді технічно нездійсненні, за що документ неодноразово критикували представники криптоіндустрії, в тому числі Ілон Маск і Джек Дорсі.

Їх стурбованість поділяють і деякі сенатори. Рон Уайден, Синтія Ламміс і Пет Тумі запропонували виключити зазначені види діяльності з документа і не поширювати на них норми, застосовні до брокерів.

Один з авторів законопроєкту – Роб Портман – спільно з Марком Уорнером і Кірстен Сінема представили суперницьку поправку. Через процедурні проблеми зміни в документ не прийняли, він пішов в Палату представників в первісному вигляді.

Нагадаємо, член Палати представників Анна Ешу у відкритому листі попросила спікера Ненсі Пелосі внести поправки в положення документа, що стосуються криптовалют, але 24 серпня конгресмени проголосували за первинну версію. Наступне голосування призначене на 27 вересня.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.