25 Березня 2023 в 21:31
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Хакер Euler Finance повернув $90 млн

криптовалюти
Share this page to Telegram

Хакер, який узяв на себе відповідальність за експлойт протоколу децентралізованих фінансів (DeFi) Euler Finance на суму $200 млн, повернув частину вкрадених коштів. Він зламав продукт на початку березня 2023 року і кілька тижнів вів переговори з розробниками, які просили його перевести велику суму викрадених коштів. Зрештою, він переклав 51 тис. Ethereum (ETH) на суму $89,59 млн.

Такі дані надали дослідники аналітичної компанії LookonChain, які доклали посилання на транзакцію у блокчейн-експлорері. Вони підтвердили, що майже $90 млн відправлено назад до смартконтракту протоколу Euler Finance.

Проте дослідники наголосили: зловмисник здійснив і кілька інших транзакцій. Він перевів кілька десятків мільйонів доларів США (USD) у стейблкоїні Dai (DAI) на невідомі гаманці. Дослідники нагадали, що минулого тижня розробники Euler Finance запропонували винагороду в $1 млн для того, хто надасть інформацію про хакера. Вони просили його повернути вкрадені криптовалюти в обмін на обіцянку подавати на кіберзлочинця до суду.

Протокол кредитування Euler Finance зазнав експлойту кілька тижнів тому. В результаті зловмисник здійснив 4 транзакції в Dai (DAI), обернутих біткоїнах (wBTC), стейкінговому ефірі (sETH) та стабільній монеті USDC.

Кіберзлочинець використовував стандартну схему. Він активував флеш-кредит для проведення атаки, ошукавши протокол та його учасників. Нативні токени EUL зросли у вартості майже на 25% за останні 24 години, причому велика цінова руха відбулася після того, як хакер повернув токени в протокол. Ця дія, мабуть, спровокувала позитивні настрої серед трейдерів. Раніше стало відомо про те, що один із користувачів попросив хакера повернути 75 ETH, і отримав від зловмисника переказ на 100 ETH.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар