Гонконг

Гонконг почав підготовку до запуску власного токена

Список держав, охочих дістати власну цифрову валюту (CBDC), постійно розширюється. У серпні, наприклад, Резервний банк Індії заявив, що до кінця 2021 року стартує випробування цифрового рупія.

Тепер власний токен готовий запустити й Гонконг. Мегаполіс, що володіє статусом автономії, поступово рухається в бік розробки e-HKD (гонконзький цифровий долар).

Грошово-кредитне управління Гонконгу на цьому тижні опублікувало концепцію національної цифрової валюти. У цьому документі йдеться про те, що за допомогою інноваційного інструменту влада зможе підвищити доступність фінансових послуг і знизити операційні витрати.

Вперше варіанти створення і впровадження токена, прив’язаного до гонконзького долара, регулятор мегаполісу почав вивчати ще у 2017 році. Тоді ж був запущений масштабний проєкт LionRock.

На початку минулого року Грошово-кредитне управління Гонконгу уклало угоду про партнерство з Центробанком Таїланду. Обидва регулятори задумали створити інструмент для транскордонних платежів, однак до конкретного запуску справа поки не дійшла.

Едді Юе, який представляє регулятор Гонконгу, підкреслив:

Технічний документ – це перший наш крок у бік створення e-HKD. Знання, отримані в результаті цього дослідження, які ми придбали при реалізації інших проєктів CBDC, допоможуть нам при обговоренні технічного дизайну e-HKD.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *