Meta

Facebook тепер Meta. У метавсесвіті від Цукерберга будуть NFT

Facebook провела масштабний ребрендинг – тепер компанія називається Meta. Таким чином вона демонструє прихильність до створення метавсесвіту, який вважає «наступним етапом еволюції соціальних зв’язків».

«Метавсесвіт — це наступний рубіж. Відтепер ми орієнтуватимемося саме на неї, а не на Facebook», — сказав Цукерберг.

З 1 грудня акції компанії почнуть торгуватися під новим тікером – MVRS.

Ще у липні глава корпорації розповів, що Facebook незабаром перестане бути компанією, яку асоціюють із соціальною мережею. Натомість вона зосередиться на розвитку метавсесвіту, що працює на VR– та AR-гарнітурах, мобільних пристроях та ігрових консолях. Говорячи про терміни трансформації, він сказав: п’ять років або близько того.

Розробкою метавсесвіту займається підрозділ Reality Labs, очолюваний віцепрезидентос Ендрю Босвортом.

«Сьогодні Portal та Oculus можуть телепортувати вас до кімнати до іншої людини, незалежно від фізичної відстані, або до нових віртуальних світів […]. Але для реалізації нашого повного бачення метавсесвіту необхідно створити сполучну тканину між цими просторами, яка дозволить зняти обмеження фізики», – написав Босворт.

Групу продуктів метавсесвіту очолить колишній віцепрезидент Instagram Вішал Шах. За його словами, проєкт підтримуватиме NFT, полегшуючи продаж цих цифрових об’єктів та дозволяючи демонструвати їх у тривимірних просторах.

В інтерв’ю The Verge Цукерберг заявив, що Facebook був “найперспективнішою великою технологічною компанією” в частині розробки блокчейн-проєктів. Тому корпорація «дуже зацікавлена ​​і загалом підтримує цей простір, визнаючи, що він відіграватиме важливу роль у майбутньому».

Він також зазначив, що у наступному десятилітті люди проводитимуть час «у повністю імерсійній, тривимірній версії інтернету». При цьому доступ до неї отримають не лише власники апаратних засобів Meta, а й користувачі пристроїв інших виробників.

«Люди вважають нас лише оператором соціальних мереж, але ми думаємо про себе інакше: ми технологічна компанія, яка створює рішення, які допомагають людям спілкуватися один з одним. Ми вважаємо, що це відрізняє нас від інших компаній, адже решта зосереджена на тому, як люди взаємодіють із технологіями, ми ж створюємо технології, щоб люди могли взаємодіяти один з одним», — сказав Цукерберг.

Метавсесвіт отримає єдину систему акаунтів для всіх соціальних додатків, а також наявних (Oculus Quest, Portal) та майбутніх пристроїв.

«У вас буде обліковий запис Facebook, обліковий запис Instagram. У вас також буде обліковий запис вищого рівня. Таким чином, якщо ви не хочете користуватися Facebook, вам не доведеться цього робити. Одна цікава аналогія: думаю, ми переходимо до того, щоб метавсесвіт вийшов на перший план замість Facebook. Мені здається, що це схоже на те, як Microsoft перейшла від Windows до хмари», – пояснив Цукерберг.

Для реалізації своєї ідеї Facebook планує найняти 10 тисяч інженерів у країнах ЄС. Рекрутинг проведуть у Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Польщі, Нідерландах та Ірландії.

У вересні корпорація також оголосила про створення фонду для фінансування програм та зовнішніх досліджень, які допоможуть їй у розробці проєкту. За два роки структура витратить з цією метою $50 млн.

Під час розмови з інвесторами Цукерберг наголосив, що витрати корпорації на розвиток AR/VR напрямків, виробництво супутнього обладнання, а також розробку додатків та сервісів перевищать $10 млрд. Він назвав проєкт «наступником мобільного інтернету».

«Я усвідомлюю масштаб ставки. Це не та інвестиція, яка принесе нам прибуток найближчим часом. Наша мета – допомогти метавсесвіту досягти мільярда людей», – сказав глава Facebook.

Ми вже докладно розповідали про джерела концепції метавсесвітів. Вперше це слово згадується у фантастичному романі «Лавіна» Ніла Стівенсона 1992 року.

Багато компаній по-різному бачать розвиток цієї парадигми, але, зважаючи на все, найближчими роками тема розвиватиметься семимильними кроками, враховуючи бюджети Цукерберга.

Раніше американські ЗМІ скоординовано опублікували низку розслідувань щодо проблем соціальної мережі. У складанні “Досьє Facebook” (The Facebook Papers) взяли участь 17 видань, у розпорядженні яких опинилися внутрішні документи корпорації. Останні оприлюднила її колишня співробітниця Френсіс Хауген.

Facebook звинуватили в халатній модерації постів, що розпалюють ненависть, і нерозуміння роботи власних алгоритмів, через які пости людей однієї раси мали в стрічці пріоритет над іншими. За словами журналістів, керівництво корпорації нібито втручалося у роботу соціальної мережі, даючи привілеї певним політичним публікаціям.

Нагадаємо, група сенаторів США закликала Цукерберга негайно припинити пілотний проєкт цифрового гаманця Novi та взяти на себе зобов’язання не виводити на ринок стейблкоін Diem.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *