ESET

ESET: кожен десятий випадок шахрайства з криптовалютами відбувається у РФ

Фахівці компанії з кібербезпеки ESET зафіксували зниження криптовалютних загроз у світі на 23,6% за період з травня по серпень 2021 року. Однак ця тенденція не торкнулася Росію, де спостерігається сплеск інтересу шахраїв до власників криптовалют. Про це ForkLog розповіли в ESET.

За даними експертів, кожен десятий випадок шахрайства, пов’язаний з криптовалютами, відбувається в Росії, на другому місці – Перу (6,8% від загального числа), слідом – США (5,3%).

Найпопулярнішим способом обману є створення підроблених сайтів інвестиційних платформ, куди потенційних криптоінвесторів «заманюють агресивними рекламними інструментами», а також спекуляція на іменах знаменитостей, кажуть фахівці.

«Нових інвесторів просять внести депозит або відразу витратити більшу суму на придбання криптовалют. Власників чинних криптогаманців намагаються умовити, щоб вони поділилися обліковими даними своїх рахунків під приводом подальшого зростання прибутковості », – розповів глава лабораторій з виявлення загроз ESET Іржі Кропач.

Основними платформами поширення шкідливого ПЗ для викрадення криптовалют або прихованого майнінгу залишаються сайти з контентом для дорослих, безплатні портали потокової передачі даних, торрент-сайти та тематичні криптовалютні форуми.

Нагадаємо, за даними компанії Comparitech, у 2020 році росіяни втратили $ 15,2 млрд через атаки кіберзлочинців. Це четвертий результат у світі за сумою збитку від подібних дій зловмисників.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.