Chainalysis

Chainalysis: Китай – лідер за злочинами з криптовалютами

Провайдер блокчейн-даних Chainalysis повідомляє, що криптогаманці в Китаї відправили цифрові активи на суму понад $ 2,2 млрд на адреси, пов’язані зі злочинною діяльністю. Мова йде про шахрайство і транзакції в даркнеті, скоєні протягом приблизно двох років.

Попри те, що цифри здаються високими, вони різко впали в порівнянні з іншими країнами за дворічний період. У Chainalysis пояснили, що основною причиною стала успішна боротьба з масштабними схемами Понці або фінансовими пірамідами, які вже не так поширені в цій країні.

Аналітики заявили, що Китай є центром світової торгівлі фентанілом (сильнодійний знеболювальний, що викликає ейфорію), при цьому багато виробників ліків використовують у своїх транзакціях цифрові активи.

Злочинці з Китаю, які беруть участь в операціях з відмивання грошей, також оперують віртуальними валютами, нелегально діючи на криптобіржах.

Додається, що азійська країна вживає заходів проти зловмисників, а як приклад наводиться засновник кількох китайських позабіржових компаній Чжао Донг. У травні він визнав себе винним у злочинах, пов’язаних з відмиванням грошей.

Треба зауважити, що шахрайство з використанням криптовалют тягне за собою серйозне покарання. Наприклад, в кінці 2020 року організатори фінансової піраміди PlusToken проведуть наступні 11 років у в’язниці. Всього злочинцям вдалося виманити в інвесторів $ 2,25 млрд у віртуальних валютах.

На додаток до тюремного ув’язнення влада оштрафувала двох організаторів PlusToken на $ 18000 і $ 913 000.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.