14 Травня 2023 в 19:36
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Зімбабве забезпечує цифрову валюту 140 кілограмами золота

криптовалюти
Share this page to Telegram

Влада Зімбабве випустила цифрову валюту, забезпечивши її запасом золота сумарним обсягом 140 кг. І це попри попередження Міжнародного валютного фонду, що така політика може призвести до виснаження резервів.

Центральний банк уже отримав 135 заявок на купівлю забезпечених золотом цифрових токенів загальною вартістю 14 млрд зімбабвійських доларів ($12 млн). Влада країни оголосила, що 18 травня 2023 року відбудеться другий аукціон.

Зімбабвійський долар у 2023 році втратив понад 40% своєї вартості стосовно долара США. Оскільки місцева валюта стрімко знижується, попит на американський долар зростає. Міністр фінансів африканської країни Мтулі Нкубе (Mthuli Ncube) заявив, що значна частина внутрішніх операцій зараз проводиться в іноземній валюті.

Резервний банк Зімбабве (RBZ) пояснив плани запуску забезпеченої золотом CBDC потребою стабілізації національної валюти. Використання золотих резервів, вважає керівник RBZ Рджон Мангудія (Rjon Mangudiya), утримає долар Зімбабве, що падає в ціні, допоможе боротьбі з інфляцією і знизить попит на долари США.

Міжнародний валютний фонд закликав владу Зімбабве замінити впровадження забезпеченої золотом цифрової держмонети лібералізацією валютного законодавства. У МВФ вважають, що вирішенню макроекономічних проблем, на зразок волатильності місцевої грошової одиниці, емісія CBDC не допоможе. Фахівці МВФ упевнені: найбільш правильним рішенням стане зняття обмежень на обмінний курс, за яким проводять операції банки, уповноважені ділери та підприємства.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар