8 Травня 2023 в 10:06
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Канадський регулятор звинуватив засновника криптоплатформи ezBtc у шахрайстві на $13 млн

Банк Канади
Share this page to Telegram

Комісія з цінних паперів Британської Колумбії (BCSC) звинуватила нефункціонуючу криптовалютну платформу ezBtc з Ванкувера в обмані інвесторів та шахрайстві на $13 млн.
За даними місцевих ЗМІ, регулятор звинуватив автора BCSC Девіда Сміллі (David Smillie) в організації багатомільйонної схеми шахрайства з цінними паперами. За період з 2016 по 2019 роки користувачі перевели на платформу ezBtc понад 2 300 біткоїнів та 600 ефірів.

Сміллі запевняв інвесторів, що їхні активи безпечно зберігаються в холодному сховищі, проте платформа не мала достатнього обсягу резервів для покриття коштів користувачів. Творець платформи обдурив своїх клієнтів, без дозволу скориставшись їхніми коштами — він переказав біткоїни та ефіри на суму близько $13 млн на сайти для азартних ігор.

Регулятор також стверджує, що платформа ezBtc ніколи не була зареєстрована у відомстві відповідно до Закону про цінні папери Британської Колумбії, а угоди про комісійні винагороди з клієнтами були ф’ючерсними контрактами, які також потрапляють до юрисдикції відомства.

Керівник відділу правозастосування BCSC Дуг Мьюїр (Doug Muir) додав, що платформа припинила своє існування у жовтні 2022 року. Декілька років тому майданчик уже стикався з позовами, тому відомство почало розслідувати її діяльність. При цьому М’юїр зазначив, що справа має адміністративний, а не кримінальний характер. Це означає, що навіть якщо регулятору вдасться довести свою правоту, Сміллі не загрожуватиме ув’язнення, однак йому доведеться заплатити адміністративний штраф.

Нагадаємо, що у квітні поліція з канадської провінції Альберта спільно з аналітичною компанією Chainalysis відкрила Центр розслідувань кіберзлочинів та криптовалютного шахрайства.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар