SEC

ЗМІ: SEC розпочала розслідування проти BlockFi

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) ініціювала розслідування щодо криптолендингової платформи BlockFi. Регулятор вивчає законність пропозиції накопичувальних рахунків BIA без реєстрації у відомстві, повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Співрозмовник пояснив, що перевірка SEC зосереджена на класифікації інструменту. Комісія вважає, що BIA може мати ознаки цінного паперу, а отже, для пропозиції продукту клієнтам його необхідно зареєструвати.

Згідно з сайтом BlockFi, BIA пропонує річну прибутковість у 9,5% — показник значно перевищує середню відсоткову ставку для банківських ощадних рахунків у США (0,06%).

На думку відомства, коли споживач вкладає свої гроші в «спільне підприємство» (common enterprise) та розраховує отримати прибуток, учасники угоди укладають інвестиційний контракт. Останній підпадає під юрисдикцію SEC.

Раніше BlockFi зіткнулася із претензіями фінансових регуляторів на рівні штатів. У липні Бюро цінних паперів Нью-Джерсі заборонило BlockFi відкривати нові рахунки своїм резидентам.

Пізніше регулятор Алабами звинуватив компанію у продажу незареєстрованих цінних паперів. Незабаром стало відомо про перевірки діяльності BlockFi у штаті Вермонт.

У вересні глава платформи Зак Прінс заявив, що сервіси з процентними рахунками, що пропонуються його компанією, не підпадають під дію законів про цінні папери. За його словами, компанія не збирається приймати рішення на підставі думки структур нагляду на рівні штатів — все залежить від федеральних органів.

У тому ж місяці SEC попередила біткоін-біржу Coinbase про можливе судове переслідування у разі запуску криптозберігаючих рахунків на базі USD Coin (USDC). Згодом компанія відмовилася від своїх планів.

Джерела Bloomberg розповіли, що Coinbase та BlockFi — не єдині, хто зіткнувся із тиском з боку SEC. За останні кілька місяців відомство нібито розіслало «десятки повісток та запитів» до різних криптокомпаній. Частина цих листів пов’язана з лендинговими продуктами, а деякі з DeFi-платформами.

У всіх випадках регулятор зосереджений на єдиному питанні, чи є той чи інший інструмент цінним папером.

У жовтні BlockFi направила до SEC заявку на запуск біржового фонду (ETF) на базі біткоін-ф’ючерсів.

У листопаді компанія подала заявку на запуск біткоін-ETF із фізичним забезпеченням.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *