ЦБ ІНдії

ЗМІ: ЦБ Індії просить банки припинити відносини з біткоін-біржами

Резервний банк Індії (RBI) неофіційно тисне на банки, закликаючи переглянути відносини з криптовалютними біржами та трейдерами, повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

У 2018 році RBI заборонив банкам здійснювати транзакції, пов’язані з біткоінами та іншими подібними активами. Криптовалютні компанії оскаржили диктат, і в березні 2020 року Верховний суд Індії скасував рішення центробанку, дозволивши кредитно-фінансовим установам надавати їм банківські послуги.

У RBI тоді підтвердили, що ніяких обмежень більше немає.

«Регулятор неофіційно запитує нас, чому ми маємо справу з подібним бізнесом, якщо він носить зверх спекулятивний характер. Через криптотрейдинг багато коштів йде за кордон, що некомфортно для RBI, оскільки може привести до відмивання грошей », – сказав агентству топменеджер одного з банків.

Співрозмовники Reuters підтвердили, що приватний ICICI Bank вже попросив своїх провайдерів платіжних послуг припинити всі пов’язані з криптовалютою транзакції.

Обмежують присутність на ринку цифрових активів Axis Bank, Citibank, Kotak Mahindra Bank, IndusInd Bank і інші установи.

«Хоча обговорення несуть неформальний характер, цього достатньо. Ніхто не хоче йти проти регулятора », – пояснив один з джерел.

Раніше Reuters повідомило, що в Індії розглянуть законопроєкт про повну заборону операцій з криптовалютою, який передбачає кримінальну та адміністративну відповідальність для майнерів і трейдерів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.