Криптовалюти

WSJ: «випуск державних криптовалют може привести до глибоко негативних відсоткових ставок»

Відповідно до публікації The Wall Street Journal, випуск державної криптовалюти може дати Центральному банку США більше повноважень щодо коригування процентних ставок.

У статті The Wall Street Journal (WSJ) «Цифрові валюти відкривають шлях для глибоко негативних процентних ставок» старший колумніст видання Джеймс Макінтош (James Mackintosh) стверджував, що різниця між державними криптовалютами та готівкою стане очевидною, якщо процентні ставки впадуть нижче нуля. Люди будуть більш схильні триматися за фізичні гроші, «нічого не заробляючи», ніж втрачати на цифровому доларі, випущеному Центральним банком.

Це означає, що у Центрального банку США буде більше позикових коштів з процентними ставками, якщо він випустить цифрові долари, які «не можна заховати під матрацом». Негативні процентні ставки використовуються центральними банками як крайній захід під час рецесії для стимулювання економіки шляхом заохочення запозичень і витрат, при цьому відсотки виплачуються позичальникам, а не кредиторам.

Керівник інноваційного центру Банку міжнародних розрахунків (BIS) Бенуа Кёре (Benoit Coeure) повідомив WSJ, що центральні банки працюють над тим, щоб державні криптовалюти не розглядалися як «можливий інструмент грошово-кредитної політики».

«Негативні ставки непросто зрозуміти. І центральні банки, і фінансові установи не хочуть йде в цю область », – сказав він.

Негативні процентні ставки також можуть використовуватися як інструмент боротьби з дефляцією шляхом ослаблення національної валюти. У цьому сценарії експорт для цієї країни стане дешевше, а зростання витрат на імпорт призведе до зростання інфляції. Макінтош прийшов до висновку, що «електронні гроші можуть дати центральним банкам більше свободи щодо процентних ставок».

У серпні аналітики JPMorgan заявили, що державні криптовалюти не повинні поглинути комерційні фінансові системи, а фахівці Bank of America стверджували, що державні криптовалюти набагато ефективніше готівки.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *