Chatex

Влада США ввела санкції щодо криптобіржі Chatex

Міністерство фінансів та Міністерство юстиції США оголосили про включення до списку санкцій ще однієї криптовалютної біржі, яку вони пов’язують з діяльністю здирників.

Цього разу до чорного списку Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) потрапила криптобіржа Chatex, а також афілійовані з нею освіти IZIBITS OU, Chatextech SIA та Hightrade Finance Ltd.

«Chatex, яка заявляє про наявність у неї представництв у кількох країнах світу, проводила транзакції для різних схем здирництва. Аналіз підтверджених транзакцій Chatex показав, що більша частина з них безпосередньо пов’язані з протиправною або високоризиковою активністю, наприклад з ринками даркнета, високоризиковими біржами та програмами-вимагачами».

Chatex пов’язують із Suex – російським обмінником, який потрапив під американські санкції наприкінці вересня. Єгор Пєтуховський є засновником обох бірж, проте раніше він уже оголосив про звільнення з Chatex, зазначає The Block. Також санкції було поширено на росіянина Євгена Полянина та українця Ярослава Васинського, яких звинувачують у співпраці з організованими угрупованнями здирників.

«Chatex отримала принаймні $77,5 млн у біткоїнах з моменту початку своєї діяльності у вересні 2018 року, у тому числі понад $17 млн ​​злочинних активів, включаючи ринки даркнета (насамперед Hydra), шахрайство (насамперед “Фініко” та QubitTech.ai), а також різні види здирників», – заявили в аналітичній компанії Chainalysis.

Крім того, Держдеп США призначив нагороду в $10 млн за інформацію, яка б призвела до затримання лідерів угруповання Sodinokibi/REvil, що працює за схемою «програма-вимагач як послуга».

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.