криптовалюти

У 17-річного підлітка вилучили криптовалюти на $2,7 млн

Поліція графства Лінкольншир конфіскувала у підлітка 48 BTC та інші криптоактиви на загальну суму понад £2 млн ($2,7 млн), звинувативши його в шахрайстві та відмиванні грошей через криптовалюти.

На сайті поліції Лінкольншир зазначено, що 17-річного підлітка заарештували 14 серпня 2020 року за підозрою в шахрайстві з кредитними картками та крадіжці персональної інформації людей. Підліток створив підроблений сайт, «маскуючи» під фірму Love2Shop, що займається продажем цифрових подарункових карток та сертифікатів. Люди заходили на шахрайську платформу, вважаючи, що вони потрапили на офіційний сайт магазину і залишали на ньому особисті дані. Малолітньому злочинцеві вдалося вкрасти подарункові картки на суму £6500, і він використав їх для покупки біткоїну.

У ході розслідування детективи підрозділу з кіберзлочинності конфіскували у нього 48 BTC та інші цифрові активи на загальну суму понад 2 млн. фунтів стерлінгів, що стало однією з найбільших конфіскацій грошей у Лінкольнширі. Крім того, поліцейські виявили на комп’ютері підлітка понад 12 000 номерів кредитних карток та дані 197 рахунків у PayPal. 26 жовтня 2021 року Королівський суд Лінкольна виніс ухвалу про реабілітацію молодого правопорушника через громадські роботи, оскільки він вважається неповнолітнім.

«Криптовалюти часто використовують злочинці для анонімного переміщення грошей. Але завдяки розвитку цифрових розслідувань тепер поліція може ефективно знаходити шахраїв, що діють через Інтернет. Ми раді, що у нас виходить адаптуватися до постійно змінної й складної природи кіберпростору», – сказав детектив Люк Кейсі (Luke Casey).

Згідно з недавніми даними британського дослідницького центру Action Fraud, кількість злочинів, пов’язаних із криптовалютами, зросла на 30% у порівнянні з 2020 роком. Загальна сума збитків перевищила £146 млн.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *