Новини Ethereum

Трейдери на ринку Shiba Inu перевантажують мережу Ethereum. Токен виріс на 30 000% за місяць

Недовго користувачам Ethereum довелося насолоджуватися низькими комісіями після збільшення місткості блоків. Сьогодні вартість транзакцій в мережі другої найбільшої криптовалюти знову досягла значень, при яких більшість операцій стає недозволенно дорогими. Так, за швидку обробку простої транзакції з пересилання ETH зараз доведеться віддати $ 25, а за обмін активів на децентралізованої біржі Uniswap$ 260.

«Я хочу вивести невелику суму, близько $ 50, в ETH з Binance в гаманець MetaMask, але комісія складає половину суми. Буквально неможливо і безглуздо відправляти транзакції на невеликі суми », – скаржиться один з користувачів.

Ймовірна причина сьогоднішньої перевантаженості мережі Ethereum криється в одному токені – Shiba Inu (SHIB). Це чергова варіація на тему Dogecoin, які розплодилися останнім часом на тлі стрімкого підйому курсу оригінальної криптовалюти. При добовому обороті Uniswap в $ 2,4 млрд на пару SHIB-ETH доводиться половина цієї вартості. Наступна пара ETH-USDT має обсяг торгів у $ 300 млн. Ліквідність двох пар становить $ 68 млн і $ 326 млн відповідно.

Токен SHIB за останню добу до максимуму подорожчав на 532%, а зростання за 30 днів становить 29 500%. На сайті проекту йдеться, що SHIB – це «експеримент в спонтанному створенні децентралізованої спільноти».

«Названий вбивцею Dogecoin, цей ERC20-токен може залишатися нижче цента і як і раніше перевершувати Dogecoin на коротких часових відрізках. Shiba token ($ Shib) – це перший криптовалютний токен, який пройде лістинг на нашій децентралізованої біржі », – пишуть автори проекту, додаючи, що заблокували половину емісії на Uniswap, а решту спалили, відправивши її на адресу творця Ethereum Віталіка Бутеріна.

Останній стрибок ціни SHIB спочатку пов’язували з повідомленням Ілона Маска, який 7 травня написав, що хоче завести цуценя Сіба-іну, проте точні причини ірраціонального зростання залишаються невідомими.

«Цей SHIB викликає зростання комісій? – пише аналітик The Block Ларрі Чермак. – Бачу його в багатьох транзакціях з високою вартістю газу. Схоже, якийсь дурний інфлюенсер рухає його в TikTok, і через це ростуть комісії. Щось каламутне відбувається ».

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.