Новини Bitcoin

Ринки цінних паперів і криптовалют різко знизилися після заяви міністра фінансів США

Фінансові ринки знижуються цього вечора. Падіння зачіпає як цінні папери, так і криптовалюти. Ймовірним каталізатором сьогоднішніх рухів є слова міністра фінансів США Джанет Йеллен про можливе підвищення процентних ставок.

«Можливо, ставки доведеться трохи підвищити, щоб наша економіка не перегрілася, – передає її слова CNBC. – Хоча додаткові витрати відносно невеликі на тлі розмірів економіки, вони можуть викликати деяке дуже скромне зростання процентних ставок. Але це інвестиції, які потрібні нашій економіці, щоб бути конкурентоспроможною і продуктивною. Думаю, завдяки цьому наша економіка буде рости швидше ».

З березня 2020 року на тлі поширення пандемії коронавірусу Конгрес виділив $ 5,3 трлн на стимулювання економіки, через що дефіцит бюджету за 2020 фінансовий рік перевищив $ 3 трлн, а нестача в першій половині 2021 склала $ 1,7 трлн. Адміністрація президента США Джо Байдена просуває інфраструктурний план, який передбачає витрачання ще $ 4 трлн на різні довгострокові проєкти.

ФРС, яку Йеллен очолювала з 2014 по 2018 роки, підтримувала короткострокові процентні ставки на близьконульових рівнях понад рік, не дивлячись на високі темпи зростання економіки за останні 40 років. Ситуація, що склалася народжує побоювання з приводу можливого збільшення інфляції, проте Йеллен стверджує, що інфляція не повинна стати проблемою. Навіть якщо це станеться, у ФРС є необхідні інструменти контролю, додала міністр.

Хоча відновлення економіки логічно відносять до розряду позитивних новин, зростання процентних ставок призводить до збільшення конкуренції між облігаціями та акціями. Оцінки останніх стають більш вразливими, що вже знаходить відбиття у світових індексах.

Новини Bitcoin

Технологічні компанії історично були менше схильні до коливань через зростання або спад економіки, ніж виробники базових споживчих товарів, наприклад харчі. Проте, пандемія змусила людей залишатися вдома, що призвело до збільшення продажів у таких компаній, як Amazon і Apple. На цьому тлі акції виросли до рекордних рівнів. Відновлення нормальної економічної діяльності веде до зниження їх привабливості, тоді як чутливі до економічного зростання компанії останнім часом показують себе краще. Цінні папери Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOG), Apple (AAPL), Amazon (AMZN) і Facebook (FB) сьогодні впали на 2-4%.

Криптовалюти, які все тісніше стають пов’язані з традиційними ринками в результаті інституціоналізації, також виявилися схильні до негативної динаміки. Ціна біткоіна за добу знизилася на 6%. Ефір, раніше сьогодні вперше прорвався вище $ 3 500, тепер торгується близько $ 3 200. За іронією, хеджем і некорреліруючим активом виявилася мем-криптовалюта Dogecoin, курс якої сьогодні піднявся до $ 0,60 і утримується недалеко від цих рівнів в момент публікації.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *