16 Березня 2023 в 20:42
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Розробники Ethereum визначилися з датою великого поновлення Shanghai

ETH
Share this page to Telegram

Довгоочікуване оновлення, яке дозволить виводити заблоковані у стекінгу монети, призначене на квітень.

У ході конференц-колу 16 березня, в якому взяли участь усі основні розробники Ethereum, було вирішено, що оновлення під кодовою назвою Shanghai відбудеться 12 квітня. Раніше оновлення Shanghai в основній мережі планували провести у березні.

Після цього інвестори, які розмістили монети ETH у стекінгу, зможуть вивести як початкову заставу, так і те, що накопичилося у них у вигляді доходу за обробку транзакцій у блокчейні згідно з правилами алгоритму консенсусу Proof-of-Stake (PoS).

Proof of Stake (PoS) – це алгоритм, на якому працюють такі блокчейни як Ethereum, Cardano, Solana, Tezos та Algorand. У цьому механізмі на підтвердження транзакцій використовується не обчислювальна потужність майнерів, а монети в стейкінгу, надані валідаторами.

За даними офіційного сайту Ethereum Foundation, на 16 березня у стекінгу заблоковано понад 17,5 млн ETH (приблизно $29 млрд за курсом на 16 березня) при більш ніж 549 тис. валідаторів, які беруть участь в обробці переказів усередині мережі Ethereum, отримуючи винагороду в у вигляді нових монет. Сума мінімальної застави одного валідатора становить 32 ETH.

Після активації оновлення на ринок може вийти близько 1 млн. ETH ($1,6 млрд), накопичених лише у вигляді винагород. Це створює ризик тиску на ціну криптовалюти, але одночасно з оновленням до процесу стекінгу можуть включитися нові учасники, для яких питання доступу до активів було принциповим. В інших робочих на PoS криптовалютах подібний механізм був відсутній спочатку.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар