криптовалюти

Росфінмоніторинг припустився можливості заборони діяльності криптообмінників

Питання регулювання діяльності криптовалютних обмінників буде вирішено наступного року. Про це повідомив статс-секретар – заступник директора Росфінмоніторингу Герман Негляд.

Виступаючи на VII банківській юридичній конференції Асоціації банків Росії, він нагадав, що відповідно до національної оцінки ризиків 2018 криптовалюти були визнані фактором високого ризику для російського фінансового простору.

«Тут дискусію ми маємо завершувати, я думаю, наступного року. І все ж визначатися в рамках тих стандартів, які нам надає FATF», – додав він.

FATF чи Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей нещодавно представила остаточний варіант керівництва для країн-учасниць у галузі регулювання криптовалютного простору. Серед іншого документ містить положення про збирання та обмін даними користувачів криптовалют між різними сервісами.

Негляд наголосив, що керівництво FATF передбачає регулювання точок входу в офіційну фінансову систему, тобто «обмінників», і пропонує для цього два способи. Вони можуть бути включені як суб’єкти антивідмивного законодавства з ідентифікацією, або заборонені.

«Обидва варіанти мають право на життя. Існують різні точки зору. Ця дискусія має бути завершена», – додав він.
Раніше Центробанк оголосив про підготовку доповіді на тему використання біткоїну та інших криптовалют у Росії.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.