CBDC

Перший для Африки CBDC-гаманець завантажили 500,000 разів

Перший африканський гаманець з підтримкою урядової криптовалюти досяг рівня 500,000 завантажень.

eNaira – цифрову версію нігерійської валюти було запущено зовсім недавно, 25 жовтня. Але короткого проміжку часу вистачило, щоб гаманець із підтримкою урядової монети досяг позначки півмільйона завантажень. При цьому інтерес до програми спостерігається не тільки в Нігерії – на свої смартфони його встановили користувачі у 160 країнах. Вони, звичайно, також є вихідцями першої африканської держави, яка запустила свою CBDC.

За перші 19 днів із моменту релізу нігерійці провели 17,000 транзакцій приблизно на $150,000. Запуск електронної найри пом’якшив удар від обмежень криптотрейдингу країни, де віртуальними активами володіє кожен третій.

Розгортання eNaira відбувається в три етапи. Після карбування віртуальних монет місцевим Центробанком, комерційні установи зможуть вимагати дозволу на випуск стейблкоїнів, прив’язаних до найри. Третім етапом стане обробка державою платежів між громадянами та підприємствами.

Схожими успіхами на старті в минулому зміг похвалитися і Chivo – гаманець биткоіна від уряду Сальвадора. У ті ж 19 днів він зібрав аудиторію у понад 2 мільйони користувачів. При цьому розрив у чисельності населення Сальвадора та Нігерії колосальний – близько 6.5 мільйонів проти 200 мільйонів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.