Крипта

Перехід на регулярні криптоплатежі активізує криптозловмисників

Криптозловнисники все частіше використовують QR-коди, щоб переконати своїх жертв відправити їм цифрові активи через транзакції біткоін-банкоматів.

З огляду на зростання кількості біткоін-банкоматів по всьому світу протягом багатьох років шахраї опрацьовували різні способи крадіжки грошей жертв. І зараз їх арсенал інструментів досить різноманітний.

За повідомленням компаній Malwarebytes і Better Business Bureau (BBB), зараз аферисти активізували свої зусилля, оскільки люди переходять на регулярні біткоін-платежі за комунальні послуги, податки та інше.

Як це відбувається: зловмисники представляються співробітниками енергетичної компанії та вимагають негайно сплатити рахунок. Вони надсилають жертві QR-код і направляють для оплати в біткоін-банкомат. Як і в інших випадках шахраї розраховують на паніку, якої піддається людина.

Зрозуміло, отриманий QR-код відправляє кошти безпосередньо на біткоін-гаманець шахраїв. Іноді користувачі перенаправлялись на фішінговий сайт, дії на якому також позбавляли людей їх криптовалют.

Важливо розуміти, що державні та приватні компанії не мають права вимагати оплати через конкретний банкомат або сайт, особливо в авральному режимі.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *