Криптовалюти

НБК має намір використовувати ШІ для відстеження криптовалютних транзакцій

Директор Центру моніторингу та аналізу боротьби з відмиванням грошей Народного банку Китаю закликав розробити систему боротьби з незаконним використанням криптовалют та NFT.

Керівник Центру моніторингу та аналізу боротьби з відмиванням грошей НБК Гуо Веньцзюнь (Guo Wenjun) 26 листопада на 11-му Китайському саміті боротьби з відмиванням грошей заявив, що криптовалюти перетворилися на зручний інструмент незаконного збирання грошей, фінансових пірамід і шахраїв.

«Оскільки віртуальні активи, особливо криптовалюти, створюють серйозні виклики для суверенітету національної валюти, боротьби з шахрайством, відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, всі країни та Китай насамперед мають посилити нагляд за цифровими активами».

Веньцзюнь повідомив про намір посилити застосування нових технологій та створити систему відстеження транзакцій криптовалют та сценаріїв її використання. Для відстеження транзакцій пропонує використовувати широкомасштабне розгортання адресних зондів, застосування штучного інтелекту і машинного навчання.

За його словами, потрібно, щоб банки та фінансові організації, посередники між фіатною та цифровою валютою, автентифікували учасників криптовалютних транзакцій із їхніми справжніми іменами. На думку Веньцзюна, це підвищить шанси виявлення підозрілих транзакцій, каналів переведення криптовалют, підпільних банків та віртуальних позабіржових платформ.

Він вважає, що, у зв’язку зі швидким розвитком криптоіндустрії, потрібно в короткий термін прояснити нефінансові атрибути криптовалют та покращити нормативну політику для NFT та метавсесвітів. Веньцзюн звертає увагу, що ці елементи природно ізольовані від реального світу і мають певний ступінь сумісності, який може стати інструментом для відмивання грошей.

Заборона майнінгу та криптовалютної діяльності для компаній у Китаї не змогла захистити країну від злочинів із цифровими активами. Замість криптовалют зловмисники почали використовувати цифровий юань. Цього місяця було зафіксовано перший випадок, пов’язаний з відмиванням грошей із використанням цифрового юаня. Через деякий час стався другий і третій випадки використання еCNY у злочинних цілях. Правоохоронні органи Китаю визнали, що хоча цифровий юань і був призначений для боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та припинення іншої злочинної діяльності, він поки що не спроможний вирішити ці проблеми.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.