Майнінг

Мільярдер Том Стейєр побачив у біткоїні загрозу екології

Американський мільярдер, політик та захисник навколишнього середовища Том Стейєр в інтерв’ю Yahoo Finance назвав біткойн «величезним споживачем електроенергії» та загрозою для екології через залежність енергосистеми від викопних видів палива.

Стейєр визнав, що при переході на відновлювані джерела перша криптовалюта більше не була б «такою руйнівною». Він розкритикував підприємства, що шукають дешеву «брудну» енергію для максимізації прибутку.

Дискусії щодо впливу видобутку першої криптовалюти на екологію загострилися після рішення Tesla призупинити продаж електрокарів за першу криптовалюту через використання для її видобутку енергії викопного палива.

Пізніше Ілон Маск заявив, що Tesla відновить продаж за BTC, коли отримає підтвердження, що хоча б половина майнерів використовує відновлювану енергію.

Засновник і голова пулу BTC.TOP Цзян Чжуєр відповів йому, що в результаті гонінь на майнінг з боку влади Китаю більша частина біткоїну хешрейту вже генерується на основі зеленої енергії.

Маск неодноразово висловлювався на цю тему і, за даними опитування, його твіти про шкоду видобутку цифрового золота для довкілля негативно впливали на думку інвесторів.

У липні створена американськими майнерами організація Bitcoin Mining Council дійшла висновку, що частка відновлюваної енергії у глобальній індустрії видобутку біткоїну становила 56%.

У спільноті розкритикували дослідження, засумнівавшись у його об’єктивності.

Нагадаємо, у вересні Bloomberg з посиланням на Bitcoin Electricity Consumption Index кембридзького університету повідомив, що споживання електроенергії біткоін-майнерами перевищило показники 2020 року.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *