11 Квітня 2023 в 07:06
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Комітет SEC радить «агресивно відстоювати свої повноваження» щодо криптовалюти

SEC
Share this page to Telegram

Консультативний комітет інвесторів Комісії з цінних паперів та бірж США порадив SEC «агресивно» затвердити свої повноваження щодо криптоактивів, які є цінними паперами. Консультативний комітет вважає, що «практично всі, якщо не всі крипто-токени є цінними паперами», і закликає регулятор «зробити правозастосування, пов’язане з криптоактивами, пріоритетом».

Минулого тижня Консультативний комітет інвесторів (IAC) Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) представив SEC свою думку про регулювання криптоактивів. Комітет було створено відповідно до статті 911 Закону Додда-Франка для консультування органу з нагляду за цінними паперами щодо пріоритетів регулювання.

У своєму листі голові SEC Гері Генслеру голова IAC Крістофер Мірабайл і віцеголова Леслі Ван Бускірк пояснили, що представляють думку, сформульовану «як консенсус членів IAC». Вони написали:

Ми вважаємо, що практично всі, якщо не всі, крипто-токени є цінними паперами й що вони, а також платформи та зберігачі, що працюють з ними, підлягають регулюванню відповідно до федеральних законів про цінні папери для захисту інвесторів.

Генслер також вважає, що всі криптотокени, крім біткойнів, є цінними паперами. Він неодноразово закликав криптовалютні торгові та кредитні платформи зареєструватися у SEC.

«Багато інвесторів останнім часом зазнали значних збитків внаслідок вкладень у криптоактиви. За оцінками, ці збитки становили понад 2 трильйони доларів», — йдеться у листі IAC.

Комітет також зазначив, що багато відомих криптовалютних компаній або оголосили про банкрутство, або перебувають на межі банкрутства, тоді як іншим були пред’явлені як цивільні, так і кримінальні звинувачення. У листі додається, що криптоактиви «також зазнавали помітного рівня шахрайства та зловживань», а «напіванонімний та безмежний характер криптовалютних транзакцій робить їх добре слушними для різних незаконних дій, таких як відмивання грошей та ухилення від сплати податків».

Закликаючи SEC «продовжувати агресивно затверджувати свої повноваження щодо криптоактивів, які є цінними паперами» та «зробити правозастосування, пов’язане з криптоактивами, пріоритетом», IAC написав:

SEC має продовжувати діяти агресивно щодо компаній, що порушують федеральні закони про цінні папери в криптопросторі, включаючи емітентів, зберігачів та тих, хто виступає як незареєстровані платформи, що пропонують торгівлю криптоактивами.

Нарешті, консультативний комітет закликав SEC продовжувати давати рекомендації щодо криптовалютних активів, зазначивши, що регулятор повинен інформувати інвесторів про криптовалютні ризики та проводити перевірки брокерів-дилерів та інвестиційних консультантів, щоб забезпечити належні стандарти обслуговування.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар