Internet Computer

Internet Computer приступає до інтеграції Ethereum

Розробники “нового Інтернету”, ICP, приступили до інтеграції ефіріума в їх екосистему і добилися перших результатів.

Глава Dfinity Домінік Вільямс підтвердив початок робіт по інтеграції Ethereum в Internet Computer. У нових повідомленнях Домінік зазначив, що був “дуже близький” до проєкту ETH у 2014-2015 роках і багато орієнтувався на нього при створенні ICP. Однак, надалі Вільямс вважав, що його напрацювання більше підходять для окремого проєкту.

Заявлена ​​місія ICP – стати новим Інтернетом з великим функціоналом, розміщеним на децентралізованих серверах. Сторонні розробники зможуть створювати децентралізовані версії звичних додатків, і перші приклади вже є – в Internet Computer діють аналоги Reddit і TikTok. Також проєкт прагне охопити ринок хмарних обчислень – з метою знизити залежність користувачів від монополістів індустрії.

Однак, сам проєкт Вільямса викликає ряд критичних зауважень через прив’язку користувачів до спеціального ID, управління глобальним ШІ усіма пристроями мережі, контролем Dfinity над голосуваннями та інших особливостей, які фактично перетворюють ICP в більш керовану і централізовану версію сучасної Всесвітньої павутини.

Два фактично централізованих проєкти, Ethereum і ICP, повинні не змагатися, а доповнювати один одного, вважає Вільямс. На першому етапі він планує представити “проксі-контракти”, що забезпечують взаємодію між смартконтрактами ETH і ICP. Другий, більш тривалий етап, передбачає масштабування “Інтернет-комп’ютера” до розмірів ефіріума. Команда розробників вже працює над цією частиною і досягла певних успіхів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *