Майнери

Intel не обмежуватиме майнінг криптовалют на нових графічних процесорах Arc

Рішення Intel відрізняється від політики конкурента – найбільшого розробника графічних процесорів Nvidia, який штучно обмежує хешрейт своїх GPU.

Виробник центральних процесорів і інших мікросхем Intel збирається поставляти на ринок нові відеопроцесори (GPU) Arc з 2022 року. За словами менеджера, який відповідає в Intel за продукти та рішення клієнтської графіки Роджера Чендлера (Roger Chandler), Intel не збирається виставляти обмеження на видобуток криптовалют в нових GPU серії Arc. Для компанії важливіше збільшити ринкову частку своїх чіпів.

«Що стосується блокування програмного забезпечення, ми в цьому продукті не впровадили будь-які функції для обмеження майнерів».

Відсутність обмежень на майнінг в графічних процесорах Arc ставить Intel в один ряд з виробником мікросхем Advanced Micro Devices (AMD). Їх загальний конкурент, Nvidia, наклав обмеження на хешрейт для своїх флагманських графічних процесорів GeForce останнього покоління, щоб зробити продукт більш доступними для геймерів. Однак раніше у 2021 році Nvidia випустила окрему серію процесорів для майнінгу криптовалют (CMP), спеціально для майнерів Ethereum. Паралельно Nvidia початку постачання відеокарт зі зниженим хешрейтом при майнінгу.

Графічні процесори (GPU) влітку почали поступово дешевшати на тлі зниження курсу ефіру і складності його майнінгу. Однак вартість відеокарт як і раніше практично вдвічі перевищувала рекомендовану роздрібну ціну, а нова хвиля зростання курсів неминуче підштовхне вгору і ціни на GPU. Не дивно, що в II кварталі продажі чіпів для видобутку криптовалют не виправдали прогнози Nvidia. Замість планованого виторгу в $ 400 млн, компанія заробила на майнерських чіпах тільки $ 266 млн.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *