Індія

Індія знову доопрацьовує законопроєкт, реклама криптовалют не заборонена

За словами міністра фінансів Індії Нірмали Сітхараман, закон щодо криптовалют поки не затверджено, але випущено рекомендації для інвесторів.

Після другого дня зимової сесії парламенту Індії глава Мінфіну Нірмала Сітхараман (Nirmala Sitharaman) повідомила, що доопрацьований законопроєкт буде «невдовзі внесено до парламенту після затвердження Кабінетом Міністрів». Уряд уже випустив рекомендації для інвесторів у криптовалютах, згідно з якими реклама криптовалют в Індії не заборонена.

«Жодного рішення про заборону реклами [криптовалют] не приймалося. Однак робляться кроки щодо підвищення обізнаності через RBI та SEBI (Рада з цінних паперів та бірж Індії)».

За її словами, це питання викликає занепокоєння Резервного банку Індії (RBI), який вважає, що молодь особливо вразлива для реклами криптовалют. Колишній міністр фінансів та автор законопроєкту щодо регулювання криптоіндустрії Субхаш Гарг (Subhash Garg) визнав, що «законопроєкт досі не сформульований». Але галузь сподівається, що її буде представлено до завершення поточної сесії 23 грудня.

«Сподіваюся, закон не буде великим сюрпризом. Поки що ми чуємо, що уряд розглядає лише валютний аспект цифрових активів».

Гарг наголосив, що «криптоекономіка зараз — це ширша галузь, ніж була раніше», і її не можна розглядати лише з погляду валютного регулювання. Він зізнався, що зараз помітив дві неточності, які можуть спричинити серйозні проблеми в майбутньому. Насамперед — це опис законопроєкту, який «вводить в оману».

«Напевно, неправильно вимагати у законопроєкті, щоб приватні криптовалюти були заборонені, як цього хоче уряд. В ідеалі влада має обговорити це із зацікавленими сторонами та інвесторами, а потім сформулювати законопроєкт».

За його словами, було допущено грубу помилку при класифікації криптовалют. «Криптовалюти – це активи та послуги, це ціла економіка. Занадто просто та неправильно розглядати їх лише як актив».

Він також висловив думку, що криптовалюти є «корисним інструментом для людства», але приватним компаніям не слід випускати цифрові активи. Гарга вважає, що не можна дозволяти використовувати криптовалюти як платіжний засіб. За його словами, законопроєкт 2019 найбільше зосереджений на цьому аспекті. У проєкті закону пропонується запровадити цифрову валюту ЦП як «відповідь на приватні криптовалюти».

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.