DEX

Дослідження: обсяг торгів DeFi на великих DEX зріс на 550% у 2021 році

Кількість великих децентралізованих бірж (DEX) зростає і натомість загального скорочення числа централізованих криптовалютних бірж.

За даними звіту Chainalysis, обсяг активів на великих децентралізованих біржах, таких як Uniswap та SushiSwap, зріс у п’ять разів у порівнянні з 2020 роком, а обсяг торгів DeFi на них підскочив на 550% у 2021 році. Зростання децентралізованих бірж збіглося з вибуховим зростанням ринку DeFi. У листопаді обсяг торгових операцій DeFi досяг $274 мільярдів і більшість активів заблоковано в DEX на базі Ефіріуму, таких як Curve і Uniswap.

Заслуговує на увагу також зростання бірж деривативів, кількість яких, як і раніше, невелика в порівнянні з іншими категоріями. У серпні на біржах деривативів було здійснено 265 000 угод, це менше 5 мільйонів транзакцій, скоєних на DEX за місяць. Але середній розмір угод із деривативами становив $79 000 у порівнянні з $26 500 на DEX.

Оскільки середні транзакції на біржах деривативів були більшими, їх зростання за 2021 рік виявилося більшим, ніж у DEX. В результаті великі біржі деривативів, такі як Deribit, Bitmex та FTX, за обсягами торгів злетіли на 686%.

Зростання DEX відбувається на тлі неухильного скорочення централізованих криптовалютних бірж. У липні 2020 року після зростання з січня 2019 року кількість активних криптовалютних бірж почала скорочуватися. Керівник відділу досліджень Chainalysis Кім Гауер (Kim Gauer) повідомив, що протягом 12 місяців кількість торгових платформ знизилася з 845 до 672. На його думку, причина полягає в консолідації платформ і відході невеликих бірж з ринку через відсутність ліквідності.

Після розширення заборони криптовалюти в Китаї ціна токенів DEX значно зросла, а обсяги торгів у деяких протоколах DeFi перевищили обсяги великих централізованих бірж. За даними DappRadar, загальна вартість заблокованих у додатках DeFi криптоактивів за рік зросла на 936%. Разом з тим, на початку місяця аналітики TokenInsight повідомили, що за III квартал обсяг торгів на DEX в Ефіріумі знизився на 23%.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *