ЦБ Ірландії

Центробанк Ірландії має намір заборонити приватним інвесторам торгувати криптовалютами

Ірландський ЦБ має намір поширити криптовалютні обмеження на всі типи фондів, що регулюються правилами Європейської комісії та Євросоюзу.

Центральний банк та орган управління фінансовими послугами Ірландії (BCUSAE) повідомив про обмеження у щорічному звіті про ризики на ринках цінних паперів. Частина звіту присвячена загрозам, пов’язаним із ринком криптовалюту. У звіті йдеться, що регулятор дуже ймовірно не допустить роздрібних інвесторів до торгівлі на ринку криптовалют.

У ЦБ обіцяють вжити «адекватних заходів», щоб убезпечити некваліфікованих інвесторів від загроз. Існують, кажуть фахівці BCUSAE, «конкретні ризики, пов’язані з криптоактивами» та «можливість того, що належна оцінка ризиків може бути складною для роздрібного інвестора без достатньо високого рівня знань».

Регулятор попереджає: його позиція поширюється не лише на прямі операції з криптоактивами, а й на Фонди колективного інвестування в переказні цінні папери (UCITS) — організації з мінімальним розміром активів 1,25 млн євро, які допомагають приватним особам колективно інвестувати у різноманітні активи та регулюються Європейський Союз. Крім того, заборона, швидше за все, буде поширена і на інвестфонди, які не регулюються директивою UCITS: хедж-фонди, фонди прямих інвестицій, фонди нерухомості.

Влада Ірландії займає жорстку позицію щодо регулювання криптовалют. Нещодавно Управління з рекламних стандартів Ірландії (ASAI), яке займається моніторингом реклами криптовалют у країні, почало розслідувати скарги про введення в оману інвесторів криптовалютними проєктами. BCUSAE останніми роками випустив низку застережень для криптоінвесторів. Глава ЦБ сказав, що споживачі, які розглядають можливість інвестування у продукт, повинні ретельно обміркувати свої цілі, рівень досвіду та схильність до ризику.

Водночас у жовтні генеральний директор криптовалютної біржі Binance Чанпен Чжао повідомив, що компанія відкриє кілька штаб-квартир і одна з них перебуватиме в Ірландії. Тоді ж Банк Нью-Йорка (BNY Mellon), який відкрив підрозділ в Ірландії, закликав уряд країни не чекати, коли Євросоюз представить керівництво з регулювання криптоактивів, а почати розробляти власні правила.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.