Біткоін

Chainalysis додасть підтримку Lightning Network

Аналітична платформа Chainalysis анонсувала підтримку мережі мікроплатежів біткоїну Lightning Network (LN) її рішенням для відстеження транзакцій із лютого 2022 року.

VASP, у тому числі криптовалютні біржі, які використовують Chainalysis KYT (Know Your Transaction) для моніторингу транзакцій в режимі реального часу, зможуть дозволяти внесення депозитів і виведення біткоїну з ноди Lightning, дотримуючись нормативних правил”, – йдеться в пресрелізі.

У Chainalysis нагадали, що LN – це протокол другого рівня, який дозволяє користувачам здійснювати транзакції практично миттєво і з невеликою комісією.

Протокол працює з 2018 року, але вибухове зростання показників продемонструвало у 2021 році. За 11 місяців кількість заблокованих у каналах LN біткоїнів зросла з 468 BTC до трохи менш як 3600 BTC, зазначили в компанії.

Фахівці фірми вважають, що значною мірою це пов’язано з додаванням у Twitter можливості приймати донати у криптовалюті та легалізацією біткоїну в Сальвадорі.

Згідно з прогнозом аналітиків Arcane Research, кількість активних користувачів LN до 2030 може перевищити 700 млн.

На думку директора зі стратегії Blockstream Семсон Моу, рішення здатне зробити біткоїн глобальним засобом обміну.

«Lightning Network вирішує багато проблем, які не дозволяють використовувати протокол біткоїну для мікроплатежів та інших типів транзакцій, що сприяють фінансовій інтеграції. Надаючи клієнтам підтримку транзакцій у LN, ми сподіваємося підвищити популярність мережі та допомогти її масштабуванню», – заявила директор із продуктів Chainalysis Пратіма Арора.

Chainalysis KYT забезпечить попередні перевірки виведення коштів у LN та функцію попередження про підозрілу поведінку, уточнили у фірмі.

Нагадаємо, у вересні ЗМІ розкрили деякі методи та інструменти, що використовуються Chainalysis для збору інформації про криптотранзакції та користувачів.

У липні, після інвест-раунду Серії Е на суму $100 млн, оцінка компанії досягла $4,2 млрд.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *