Біткоін

Базельський комітет запропонував ускладнити інвестиції банків в біткоін

Банки повинні виділяти достатньо резервів, щоб повністю покривати можливі збитки від вкладень в біткоін, повідомив Базельський комітет з банківського нагляду в опублікованому сьогодні довідковому документі. Як зазначає Reuters, цей крок може запобігти масштабному поширенню криптовалюти серед кредитних установ. Базельський комітет функціонує при Банку міжнародних розрахунків і розробляє єдині стандарти регулювання банківської діяльності в різних країнах.

В організації зазначили, що інвестиції банків в криптовалюту залишаються обмеженими, але водночас допустили, що подальший розвиток цього явища може спричинити ризики для фінансової стабільності у світі. Передбачається, що банки будуть розподіляти активи за рівнями ризику і на цій підставі оцінювати резерви для забезпечення таких інвестицій.

Криптовалютні активи пропонується розбити на дві категорії. Перша буде містити в собі токенізовані активи реального світу і стейблкоіни, які будуть регулюватися відповідно до чинних правил, що застосовуються до облігацій, якими кредитами, депозитами, акціями та біржових товарів. Коефіцієнт ризику в такому випадку складе від 0% до 1 250%.

До другої групи увійдуть криптовалюти, такі як біткоін, в разі яких буде використовуватися новий «консервативний підхід», а згаданий коефіцієнт завжди буде становити 1 250% через властивих їм «унікальних ризиків». Це означає, що банк буде повинен мати у своєму розпорядженні власні капітали, принаймні відповідними обсягами позиції в біткоіні або інший криптовалюті.

«Цього капіталу буде досить, щоб поглинути повне списання позиції в криптоактиві без створення ризиків для власників депозитних рахунків або інших кредиторів з переважним правом», – пояснює Базельський комітет.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *