BTC

Базельський комітет у 2022 році доопрацює керівництво для роботи банків із криптовалютами

Базельський комітет Банку міжнародних розрахунків розгляне запропоновані вимоги до капіталу для банків, які використовують криптовалюти, та розробить більш гнучкий регуляційний документ.

Регулятор 9 листопада повідомив, що доопрацює консультативний документ для банківської системи, де уточнить запропоновані вимоги до резервного капіталу банків, які використовують кривалюти, та випустить оновлений регламент до середини 2022 року.

Заява була випущена після того, як Базельський комітет розглянув коментарі до червневої консультації. На ній говорилося, що банки, що мають відношення до криптовалют, повинні мати резервний капітал, що відповідає ступеню ризику. Згідно з первісним варіантом консультативного документа, банківська організація, що інвестує в криптовалюти $1 000, повинна мати резервний капітал обсягом $1 000.

Деякі з найбільших світових банків, включаючи JPMorgan Chase та Deutsche Bank, виступили проти цієї вимоги, назвавши її «надмірно консервативною» і заявивши, що вона може завадити брати участь банкам у торгових операціях на ринку криптовалют.

Більшість інстуціональних інвесторів є банками та фінансовими організаціями, які активно інвестують у криптовалюти та освоюють нові фінансові інструменти. Цього місяця найбільший австралійський банк Commonwealth Bank повідомив, що дасть можливість своїм клієнтам торгувати десятьма криптовалютами, включаючи BTC, ETH, BCH та LTC у своєму мобільному додатку.

Минулого місяця генеральний директор банківського конгломерату Citigroup Джейн Фрейзер повідомила, що їхні клієнти зацікавлені в інвестуванні в криптовалюти, але невизначена позиція регуляторів США не дозволяє їм це зробити. Голова Федеральної корпорації зі страхування вкладів (FDIC) вважає, що якщо банки не будуть працювати з криптовалютами, індустрія розвиватиметься без їхньої участі та регуляторам буде складніше її контролювати.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *