Біткоін

Банки і фонди перетворюють біткоін в Facebook – криптоентузіаст

Бен Хант (Ben Hunt), засновник Second Foundation Partners і автор блогу Epsilon Theory, переконаний, що інтерес інституційних інвесторів представляє екзистенціальну загрозу для біткоіна, створеного як інструменту фінансової свободи.

Хант дав ексклюзивне інтерв’ю виданню Cointelegraph. За його словами інвестиційні фонди, банки та технологічні компанії масово приходять на криптовалютний ринок, і від цього фундаментальні властивості біткоіна – вільний доступ і імунітет до цензури – все більше відходять на задній план.

Те, що ми бачимо – це фейсбукізація біткоіна. Він стає абсолютно контрольованим і служить Уолл-стріт і уряду.

За словами Ханта, інституційні інвестори створили «ціннопаперові», «ексклюзивні» версії біткоіна, даючи можливість інвесторам отримати доступ до найбільшої у світі криптовалюти, не контактуючи з нею безпосередньо.

Уряд заохочує таке неподобство, оскільки це дає їм можливість контролювати біткоін. Як зазначає Хант, фінансові установи, що працюють на території Сполучених Штатів, зобов’язані розкривати особистості своїх клієнтів і інформацію про транзакції відповідно до Закону про банківську таємницю. Як тільки ви починаєте вкладатися в біткоін через приватні фонди, він перестає бути революційною валютою, здатною змінити світ, стверджує криптоентузіаст.

Торік проявилася тенденція, яка полягає в тому, що великі мейнстримні компанії – в тому числі MicroStrategy, MassMutual і Пол Тюдор Джонс (Paul Tudor Jones) – почали виділяти величезні суми капіталу для інвестицій в біткоін. Багато представників криптовалютної галузі, включаючи генерального директора Galaxy Digital Майка Новограца (Mike Novogratz), впевнені, що останнє бичаче ралі біткоіна запустилось саме завдяки інституційному попиту. На ринок прийшли великі гаманці та підняли ціну криптовалюти до небувалих висот. Але судячи з усього, вони дійсно загрожують свободі доступу до біткоіна і його імунітету від цензури.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.