11 Червня 2021 в 20:26
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Backblaze анонсував послугу хмарного майнінгу Chia. Експерти засумнівалися в її вигоді

Chia
Share this page to Telegram

Сервіс Backblaze запропонував майнерам Chia розміщувати файли ділянок на хмарній платформі B2 за ціною $ 5 за 1 ТБ в місяць.

Працездатність нової послуги розробники протестували із залученням обмеженої кількості майнерів криптовалют. За твердженням Backblaze, їх платформа повністю сумісна з алгоритмом видобутку Chia.

Це не знімає ряд обмежень, з якими зіткнуться користувачі. Спочатку файли ділянок (плотів) їм доведеться генерувати на власних потужностях. Хмару можна використовувати тільки для зберігання та безпосереднього майнінгу криптовалют.

За підрахунками Chia Calculator, щомісячна вигода від використання сховища місткістю 1 ТБ при поточній вартості монети становить $ 5,28. Однак зі зростанням мережевого простору ефективність знизиться. Той же інструмент показує, що за пів року користувач зможе добути близько $ 6,78, заплативши при цьому $ 30 за хмарне сховище.

У своєму повідомленні Backblaze також підкреслила, що послуга має експериментальний характер. Зараз обсяг сховища для майнерів Chia обмежений 100 ТБ, збільшити його можна, звернувшись до відділу продажів.

Інструкція по завантаженню ділянок Chia на платформу B2 опублікована в репозиторії «b2fs4chia» на GitHub.

Нагадаємо, великий німецький хостинг-провайдер Hetzner заборонив майнінг на своїх серверах після того, як користувачі почали добувати з їх допомогою криптовалюту Chia.

Раніше платформа хмарних обчислень Amazon Web Services запропонувала використовувати свою систему для майнінгу монет, але в той же день видалила інформацію з сайту.

За підрахунками експертів, видобуток Chia скорочує термін служби SSD місткістю 512 ГБ з п’яти років до двох місяців. Однак творець монети Брем Коен заявив, що це не стосується корпоративних накопичувачів або жорстких дисків.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар