Біткоін

0,01% власників Біткоїнів контролюють 27% всіх монет, які в обороті

Національне бюро економічних досліджень, американська приватна некомерційна дослідницька організація, опублікувала дослідження, в якому стверджується, що 10 000 біткоїн-акаунтів, або 0,01% усіх власників BTC, володіють 5 млн BTC, або 27% усіх 18,9 млн монет в обігу.

Кількість BTC, що належать “одному відсотку” власників, еквівалентна приблизно 232 мільярдам доларів США, повідомила газета The Wall Street Journal 20 грудня.

Дослідження, проведене професорами фінансів Антуанеттою Шоар зі Слоунівської школи менеджменту MIT та Ігорем Макаровим з Лондонської школи економіки, демонструє, що біткоїн не настільки децентралізований, як заведено думати.

“Попри 14 років існування та галас, який він наробив, це все ще дуже концентрована екосистема”, – сказав Шоар.

Новий звіт може викликати тривогу у криптоспільноти, оскільки основні прибічники Біткоїна пропагують децентралізацію як один із головних принципів мережі Біткоїн.

За словами засновника Quantum Economics Маті Грінспена, більшість обороту BTC контролюється Сатоші Накамото, анонімним автором Bitcoin. “Лише монети Сатоші становлять понад 5%“, – сказав Грінспен в інтерв’ю Cointelegraph, додавши:

“З часом володіння Біткоїном покликане стати більш розподіленим. У випадку з фіатом все відбувається навпаки”.

Варто відзначити, що більшість циркуляційної пропозиції BTC також, зрозуміло, ніким не контролюється і, швидше за все, буде втрачена назавжди. За даними крипто-страхової компанії Coincover, близько 4 мільйонів BTC виведено з обігу через втрату доступу до них власниками.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.