Snowdog

Зворотний викуп Snowdog обвалив ціну токена більш ніж на 90%

Команда самопроголошеної децентралізованої резервної монети-мема Snowdog звинувачується в тому, що вибила ґрунт з-під ніг своєї спільноти внаслідок краху ціни приблизно на 90%.

У четвер увечері форк OlympusDAO на базі Avalanche впав більш ніж на 90% після того, як запланований зворотний викуп токенів протоколу призвів до величезного розпродажу.

Snowdog

Snowdog, який позиціонує себе як «децентралізована резервна мем-монета», дозволяє користувачам випускати токени SDOG за зниженою ставкою шляхом внесення інших активів як заставу. Snowdog приваблював ліквідність багато в чому так само, як перший протокол OlympusDAO, який використовує так звану модель “маховика ліквідності”.

За останні тижні на Ethereum та інших блокчейнах на тлі зростання інтересу до протоколу з’явилося безліч форків OlympusDAO.

Snowdog

Snowdog відрізнявся від інших форків OlympusDAO тим, що планував використати всі активи для зворотного викупу. Однак ця ініціатива призвела до того, що багато власників накопичували токени SDOG в очікуванні значного підвищення цін. Коли почався викуп, почався масовий розпродаж, і Snowdog різко впав, втративши понад 90% своєї вартості до викупу.

Падіння цін змусило членів спільноти Snowdog звинуватити розробників у «висмикуванні килима» або шахрайстві, щоб насамперед закрити свої позиції, внаслідок чого решта інвесторів залишилася ні з чим через падіння цін.

У п’ятницю вранці команда Snowdog опублікувала звіт, в якому детально описується, чому стався збій токена SDOG. Розробники вибачилися за те, що не змогли чітко вказати, як зворотний викуп може вплинути на ціни:

Ми хотіли організувати захід, який міг би привернути увагу екосистеми криповалют… Щоб ціна в SDOG була вищою за ринкову ціну до викупу (~ $1200), продавцям потрібно, щоб їх SDOG опинилися серед перших проданих 7%.

Зважаючи на те, що лише 7% пропозиції SDOG під час зворотного викупу могло бути продано з прибутком, інші власники були змушені продавати за ціною, нижчою від ринкової або зазнавати збитків, що й призвело до просідання на 90%.

Загалом команда прагне створити довгострокову цінність для власників, хоча багато членів спільноти заявили, що втратили інтерес до проєкту.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.