Iris Energy

ЗМІ: орієнтована на зелений майнінг Iris Energy залучить $ 200 млн

Австралійська майнінгова компанія Iris Energy напередодні прямого лістинга на Nasdaq планує залучити від інвесторів $ 200 млн. Про це пише Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.

За словами співрозмовника видання, компанія зі штаб-квартирою в Сіднеї працює з консультантом над раундом фінансування і вже зустрілася з кількома потенційними інвесторами. Залучені кошти спрямують на покриття витрат лістингу, який відбудеться у 2021 році.

У травні повідомлялося, що Iris Energy розглядає можливість угоди зі SPAC. В ході зворотного злиття організація нібито може залучити $ 300-500 млн.

Тоді співзасновник і CEO компанії Деніел Робертс підтвердив плани Iris Energy щодо виходу на публічний ринок. Він також зазначив, що структура веде переговори з потенційними інвесторами, щоб організувати раунд збору коштів безпосередньо перед лістингом.

Джерело Bloomberg підкреслило, що зараз компанія націлена на прямий лістинг, оскільки угода з SPAC привела б до більшого розмивання часток наявних інвесторів. За його словами, керівництво все ще не прийняло остаточного рішення і може відмовитися від наміченого плану.

Iris Energy орієнтована на видобуток біткоіна з використанням зеленої енергії. Компанія управляє центром обробки даних в Канаді потужністю 50 МВт – він живиться від поновлюваних джерел, в тому числі гідроелектростанції.

В кінці травня «шановний північноамериканський інституційний інвестор» відкрив Iris Energy кредитну лінію на $ 50 млн для покупки майнінгового обладнання в рамках стратегії по розширенню діяльності в Канаді. До 2022 року компанія має намір збільшити сукупний хешрейт своїх майданчиків до 4,5 EH / s.

“Iris Energy has secured additional data centre development sites and new computing hardware which, with further funding, will expand capacity to 180MW (4.5EH/s) across multiple sites in 2022, making Iris Energy one of the largest #Bitcoin miners in the world.”— Iris Energy (@irisenergyco) May 31, 2021

За даними Центру альтернативних фінансів Кембридзького університету, у квітні 2021 року на США і Канаду доводилося 16,85% і 3% сукупного хешрейту біткоіна відповідно.

Китайськими майнінг-пулами було представлено практично 50% обчислювальної потужності мережі першої криптовалюти. Для порівняння: у квітні 2020 року на них припадало близько 65% сукупного хешрейту.

До теперішнього моменту це значення могло ще більше знизитися. У червні президент з розвитку бізнесу майнінговій компанії Foundry Кевін Чжан припустив, що до кінця місяця близько 90% місцевих підприємств відключать своє обладнання через репресивної політики влади КНР.

Нагадаємо, в травні Робертс заявив, що перша криптовалюта витримає наслідки пильної уваги до питань екологічності її видобутку.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *