ETH

Зловмисники намагалися реорганізувати мережу Ethereum, але обдурили лише частину нод

У мережі Ethereum сьогодні сталася атака, організатору якій вдалося обдурити частину нод, проте на загальній працездатності системи це не відбилося.

Як повідомляє розробник Маріус ван дер Вейден, зловмисник опублікував ланцюг з 550 блоків з невірними підтвердженнями. Таким чином, замість того щоб сформувати ланцюг за правилами консенсусу, він просто зібрав блоки та передав їх іншим нодам.

Переважна частина нод Ethereum відхилила ці блоки через неправильні підтвердження, але невеликий відсоток під керуванням клієнта Nethermind прийняв їх і перемикнувся на помилкову версію блокчейну.

На момент атаки ланцюг зловмисника був довшим основного ланцюга, що і призвело до перемикання нод, не впевнившись у справжності підтверджень. Згодом вони так само повернулися в основну мережу, а серйозних наслідків від атаки вдалося уникнути.

«Ось ще один приклад, чому різноманітність клієнтів підвищує надійність Ethereum, – пише розробник. – Схоже, організатор атаки вирішив не додавати нові блоки в неправильний ланцюг. Ланцюг зловмисника вже програє по довжині та складності, тому порушені ноди реорганізувалися назад в хороший ланцюг. Операторам нод ніяких термінових дій робити не потрібно ».

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.