Майнінг

Журналісти Wired намайнили 13 BTC і втратили доступ

Намайнені журналістами Wired ще у 2013 році 13 BTC сьогодні коштують майже $750 000. Втім, схоже, що доступ до криптовалюти втрачено назавжди, оскільки журналісти вирішили позбутися приватного ключа. На гаманці журналістів налічується 13,3 BTC. Перші монети надійшли на адресу ще у грудні 2013 року. На момент написання матеріалу вартість криптовалюти в гаманці оцінюється в $756 000.

Журналісти майнили BTC у рамках експерименту-реклами майнера від Butterfly Labs. Видобуток криптовалюти йшов через майнінг-пул Eclipse Mining Consortium. Тоді ферма видавала від 4,86 ​​до 6,15 Гх/с. Таких потужностей, як писали в Wired, виявилося достатньо для майнінгу трохи більш як два біткоїни за десять днів. Фактично це означало, що на окупність ферми йшло трохи більше як тиждень, оскільки такий обсяг криптовалюти на той момент оцінювався в $220, а сама ферма коштувала $274.

Спочатку журналісти планували витратити здобуті біткоїни на благодійність, але пізніше вирішили взагалі знищити приватний ключ гаманця.

«Це [знищення приватного ключа] залишає нашу зростальну купу біткоін-дорогоцінностей замкненою в цифровому сховищі на всю вічність. Або принаймні доти, доки хтось не зламає шифрування SHA-256, яке захищає його», – написали журналісти Wired.

Проте втрата 13 BTC все ще далека від відомого платежу 10 000 BTC за піцу. Нагадаємо, першою покупкою за допомогою біткоїну стала саме піца. У травні 2010 року користувач під ніком Laszlo купив дві піци за 10 000 ВТС. У переказі на долари ця сума не перевищувала $40. За нинішнього курсу дві піци коштують уже ~$1 млрд.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.