криптовалюти

Законопроєкт про витрати на інфраструктуру президента США Джо Байдена усуває лазівку у криптовалютному оподаткуванні

Закон про інфраструктуру президента США Джо Байдена містить формулювання, яке усуне податкову лазівку у криптовалютному оподаткуванні. Законопроєкт також передбачає фінансування ініціатив щодо моніторингу податкової служби. «Build Back Better» є великим законопроєктом, що охоплює кілька ініціатив, при цьому криптовалютне оподаткування в ньому служить одним зі способів фінансування витрат.

Транзакції з криптовалютою підпадають під конструктивне правило продажів, що обкладає їх податком приріст капіталу. У законопроєкті криптовалюти чи цифрові активи визначаються як «будь-яке цифрове уявлення вартості, записане в криптографічно захищеному розподіленому реєстрі або будь-якій подібній технології». Чинні правила запобігають потенційним податковим зловживанням, які можуть бути пов’язані з похідними фінансовими інструментами. Також наголошується, що частина фінансування буде виділена IRS для процесів моніторингу та дотримання.

Закон про інфраструктуру з моменту появи викликав неоднозначну реакцію криптокористувачів. Деякі сенатори навіть виступили проти формулювання, оскільки вважали, що воно надто широке і може завдати шкоди ринку та задушити інновації. Законопроєкт обов’язково буде ухвалено, тому ринок криптовалют все одно коригуватиметься.

Нині США активно регулюють ринок криптовалют. Численні регуляційні органи докладно виклали свої наміри щодо цього, а SEC навіть представила загальний порядок денний. Офіційні особи таких високопосадовців, як Міністерство фінансів США, зокрема міністр фінансів Джанет Еллен, багато говорили з цього приводу.

Основними об’єктами регулювання на цей час є стейблкоіни, які знову і знову викликають занепокоєння законодавцями. Щодо оподаткування, Служба внутрішніх доходів (IRS) також прояснила деякі формулювання щодо криптоактивів. США зараз більш менш налаштовані обкласти податком ринок криптовалют. Поряд із цим Комісія з цінних паперів та бірж США випустить законодавство, пов’язане з цінними паперами, тому ринок готовий до деяких змін.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *