DAI

Забезпечення ефіром алгоритмічного стейблкоіну DAI перевищило 40%

Боротьба між ефіром та USDC за домінування як головна резервна валюта стейблкоїну DAI завершилася перемогою ETH. Рівень забезпечення DAI стейблкоіном USDC знизився з 50 до 34.5%.

За даними аналітичного ресурсу Dai Stats, на момент публікації частка підтримки DAI ефіром зросла до 41.4%, а частка USDC знизилася до 34.5%. Це говорить про зниження залежності стейблкоїну від централізованих компаній.

Стейблкоїн USDC управляється консорціумом Center, утвореним Circle та Coinbase. Ці компанії підтримують вартість стейблкоіну, використовуючи резерв у доларах США та інших фінансових інструментах, прив’язаних до долара. У липні 2020 року консорціум заморозив адресу Ефіріуму, що містить стейблкоіни на $100 000, у рамках співпраці з правоохоронними органами. Ефір не підтримується фіатною валютою — це децентралізована криптовалюта, вартість якої визначається ринком. Зупинити транзакції у блокчейні Ефіріуму практично неможливо.

Раніше забезпечення стейблкоіну ​​DAI складалося з децентралізованих активів, таких як ефір. Після кризи, спричиненої пандемією, протоколу стейблкоїну була потрібна підтримка стабільного активу. У березні 2020 року спільнота MakerDAO проголосувала за часткову підтримку DAI за допомогою USDC. Згодом частка забезпечення USDC зросла, і децентралізований стейблкоін фактично став централізованим. До кінця року стейблкоїн DAI повернув собі звання самого децентралізованого стейблкоїну.

До кінця 2020 року MakerDAO додала LINK, LRC та COMP для забезпечення стабілізації DAI. У квітні 2021 року MakerDAO провела голосування за диверсифікацію забезпечення стейблкоінів DAI.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *