SEC

За сім років SEC оштрафувала криптовалютні проекти на $ 1.7 млрд

Комісія з цінних паперів і бірж США за останні сім років ініціювала 75 правозастосовних заходів щодо криптовалютних компаній, оштрафувавши їх на $ 1.7 млрд.
Згідно зі звітом Cornerstone Research, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) врегулювала 70% суперечок щодо криптовалютних фірм, з 2013 року наклавши на них штрафи в розмірі $ 1.77 млрд.

«За останні сім років SEC зарекомендувала себе як один з основних регуляторів, що контролює індустрію криптовалюти», – заявила автор звіту Симона Мола (Simona Mola).

Вона зазначила, що в період з 1 липня 2013 року по 31 грудня 2020 року SEC ініціювала 75 правозастосовних дій, а також численні повістки в суд і наступні адміністративні накази, які стосувалися криптоактивів і пов’язаних з ними організацій. До цих організацій належать емітенти криптоактівів, брокери, біржі та інші постачальники послуг. Найбільш частими звинуваченнями були шахрайство (52%) і розміщення незареєстрованих цінних паперів (69%). При цьому в 37% випадків компанії звинувачувалися за обома пунктами.

Бум ICO влітку 2017 року став «гарячим» періодом в діяльності SEC – більша частина дій, пов’язаних з криптоактивами, ставилися з ICO і незареєстрованими пропозиціями цінних паперів. Примітно, що більшість позовів SEC, які розглядалися в окружних судах США (34 з 43), стосувалися різних фірм і приватних осіб. Всього сім суперечок стосувалися тільки фізичних осіб, а два були спрямовані виключно проти компаній. При цьому приблизно половина всіх позовів розглядалася в штаті Нью-Йорк.

Одним з найгучніших справ, ініційованих SEC, став позов проти Telegram. У жовтні 2019 року SEC звинуватила месенджер в незареєстрованому продажу токенів, що порушує Закон про цінні папери від 1933 року. Минулого літа Telegram погодилася заплатити $ 18.5 млн для врегулювання судового розгляду з SEC щодо ICO TON. Крім того, компанії довелося повернути інвесторам $ 1.22 млрд. минулого року Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) також подала позов проти Ripple і звинуватила керівництво компанії в маніпулюванні ціною XRP.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *