ЄС

Європейська рада схвалила дві пропозиції щодо регулювання цифрових активів у ЄС

Європейська рада сформує трирічний мандат на ведення переговорів із Європейським парламентом та роботи над створенням нормативної бази для ринку криптоактивів.

Законопроєкт із регулювання криптовалют у Євросоюзі (MiCA) призначений для захисту інвесторів та споживачів від шахрайства. Він дає гарантії того, що гроші інвесторів будуть у безпеці у разі злому.

Якщо влада вважатиме, що конкретні платформи обміну віртуальних валют становлять загрозу, вони зможуть накласти на них заборону відповідно до MiCA. Інша основна мета MiCA – управління емітентами стейблкоінів, викликана намірами Facebook створити стейблкоін Libra (Novi), що нібито загрожує фінансовій стабільності європейської економіки.

Європейський центральний банк (ЄCB) повідомив, що нові правила встановлять стандарти для постачальників платіжних послуг, щоб гарантувати безпеку користувачів. Структура міститиме положення щодо корпоративного управління та управління ризиками, заборони на надання таких послуг, як платіжні інструменти з високим ступенем ризику.

До документа внесено низку винятків. Рада погодилася з тим, що для токенів, прив’язаних до активів, дозволених відповідно до директиви ЄС про вимоги до капіталу, «не потрібна видача ще одного дозволу відповідно до [MiCA]». Згідно з MiCA, банки та інші фінансові установи, які надають розрахункові послуги для стейблкоінів, мають бути звільнені від вимог до капіталу.

Незалежні токени (NFT), включаючи предмети цифрового мистецтва та колекціонування, які оцінюються за відмінними характеристиками кожного криптоактиву, не підпадають під дію правил MiCA.

Законопроєкт про європейські ринки криптоактивів було випущено у вересні 2020 року в рамках більшої ініціативи у галузі цифрового фінансування.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *